TIPOS podporí významné podujatia v gymnastických športoch

TIPOS v tomto roku podporí finančným darom významné podujatia v gymnastických športoch. Predstavitelia národnej lotériovej spoločnosti sa na tom dohodli so Slovenskou gymnastickou federáciou.

(Foto: SGF - Instagram)

Slovenskí gymnasti získali podporu na zabezpečenie top podujatí Slovenskej gymnastickej federácie po organizačnej, materiálnej aj mediálnej stránke v roku 2024.

TIPOS, národná lotériová spoločnosť, a. s. je najväčším podporovateľom športu na Slovensku. Je partnerom slovenského vrcholového hokeja i slovenských olympionikov. Tento týždeň TIPOS podporil finančným darom aj Slovenskú gymnastickú federáciu (SGF). V súčasnosti je gymnastika na 5.- 6. mieste v konkurencii všetkých športov na Slovensku v mládeži do 23 rokov.

SGF v súčasnosti zastrešuje osem gymnastických športov - športovú gymnastiku mužov a žien, modernú gymnastiku, skoky na trampolíne, športový aerobik, športovú akrobaciu, parkour a Gymnastiku pre všetkých. Až v šiestich z nich organizuje majstrovstvá Slovenska. V sekcii Gymnastika pre všetkých organizuje medzinárodný Festival pohybových skladieb.

(Foto: SGF - Instagram)

Národná lotériová spoločnosť podporila Slovenskú gymnastickú federáciu finančným darom 15 000 eur. Táto suma bude použitá na zabezpečenie gymnastických top podujatí po organizačnej, materiálnej aj mediálnej stránke v roku 2024.

Slovenská gymnastická federácia je športové združenie založené v roku 1990. Jeho jedinečnosť tkvie v tom, že združuje členov od útleho detského veku až po seniorov. Gymnastické športy sú jediným športovým odvetvím s prevahou žien. Je veľmi pozitívne, že SGF mala zastúpenie na všetkých olympijských hrách v ére samostatnosti Slovenska. Tým sa môže pochváliť len veľmi obmedzený počet športových zväzov na Slovensku.

(Foto: SGF - Instagram)

Okrem štátnej športovej reprezentácie sa SGF venuje aj organizovaniu športovania všetkých vekových kategórií - od predškolského veku až po tzv. zlatý vek (50+). Členstvo v SGF neustále narastá, v roku 2023 mala bezmála 8 000 členov v 87 kluboch a v roku 2024 očakáva nárast na 9000 členov.