TIPOS počas Veľkého piatku obmedzí prevádzku lotérií

Veľkonočné sviatky každoročne ovplyvňujú prevádzku číselných lotériových hier. TIPOS, národná lotériová spoločnosť, a. s. zo zákona neprijíma stávky, nežrebuje a ani nevypláca výhry na Veľký piatok. Výnimku má pravidelne len medzinárodná lotéria Eurojackpot a doplnková hra Eurojackpot JOKER.

29. marec 2024 – Veľký piatok

TIPOS, národná lotériová spoločnosť, a. s. zo zákona v tento deň neprijíma stávky, nežrebuje a ani nevypláca výhry. Počas tohto dňa sa nebudú predávať ani stieracie žreby.

Výnimku bude mať len žrebovanie lotérie Eurojackpot a doplnkovej hry Eurojackpot JOKER. Hráči si môžu ešte aj v piatok staviť na čísla Eurojackpotu na tých predajných miestach TIPOSu, ktoré budú v ten deň otvorené. Pre túto hru bude možné v piatok uzatvoriť aj stávky prostredníctvom internetu a SMS.

V piatok 29. marca bude k dispozícii pre hráčov internetová herňa eTIPOS.sk, ktorá im umožní príjem stávok, vyplácanie výhier a ďalšie štandardné transakcie, vrátane zakúpenia e-Žrebov. Infolinka spoločnosti TIPOS bude vypnutá od 29. marca (Veľký piatok) do pondelka 1. apríla (vrátane). Informácie pre zákazníkov budú telefonicky dostupné na číslach 18 177 a 18 277 až v nasledujúcich pracovných dňoch, a to do 18:00.

30. marca - sobota, 31. marca – Veľkonočná nedeľa a 1. apríla – Veľkonočný pondelok

V tieto dni bude štandardná doba prevádzky, čiže bude možné vykonávať všetky transakcie - príjem stávok, overovanie a výplatu výhier v číselných lotériách, ako aj predaj stieracích žrebov, ich overovanie a výplatu výhier. V nedeľu i v pondelok sa uskutoční žrebovanie výherných čísel pre všetky lotérie, ktoré sa v tento deň štandardne žrebujú. Internetové hry a tipovanie prostredníctvom SMS budú bez obmedzení.