TIPOS P-T-S po druhýkrát na Štiavničkách

P-T-S je športové podujatie s úzkym historickým prepojením a odkazom na tradície. Už v minulom storočí robilo dobré meno medzi atletickými pretekmi a dobré meno robilo aj našej krajine. V čase vrcholnej slávy bolo pevnou súčasťou elitného svetového seriálu IAAF Grand Prix. Atletický míting P-T-S sa v júni 2016 opätovne vrátil na svetovú atletickú scénu. O mesiac, presne 24. mája, sa na 59. ročníku stretne v zaujímavej konfrontácii nielen slovenská elita, ale prídu aj top európski a svetoví atléti a atlétky. Podujatie oficiálne ponesie názov TIPOS P-T-S.

Foto: www.p-t-s.sk

Zürich východu

Archívne záznamy z minulosti prezrádzajú, že medzi športovými – atletickými expertmi bol míting v Bratislave označovaný zaujímavým prívlastkom „Zürich východu.“ Vyše päťdesiat ročníkov podujatia sprevádzal mimoriadne veľký záujem zo strany širokej verejnosti aj zo strany odborných kapacít. Všetci boli častokrát zvedaví na európske či svetové športové výkony, na výnimočných športovcov svojej doby a nie raz aj na rekordy. Oživený míting v novodobej ére nedávno, a to len na chvíľu, našiel svoje útočisko v Šamoríne. Odtiaľ sa presunul do srdca krajiny - do Banskej Bystrice, do vynovenej atletickej arény na Štadión SNP na Štiavničkách.

Generálnym partnerom mítingu TIPOS

Národná lotériová spoločnosť sa rozhodla vstúpiť opäť do partnerstva so záujmom podporiť výraznou mierou podujatie i slovenských športovcov, zároveň stať sa generálnym partnerom a pridať tak na atraktivite atletického podujatia. Je to prejav rešpektu voči legendárnemu a tradičnému atletickému podujatiu na Slovensku, ale je to tiež jeden z dôležitých momentov, ktoré upevňujú postavenie TIPOSu ako najväčšieho sponzora slovenského športu. Koniec koncov ide o kvalitný športový event, jediné podujatie svojho druhu na Slovensku s účasťou top atlétov zo svetovej scény. Atletický míting TIPOS P-T-S v Banskej Bystrici bude mať v hierarchii podujatí seriálu World Athletics Continental Tour naďalej strieborný štatút, ako po minulé ročníky.

Foto: www.p-t-s.sk

Slovenské rakety s tretrami

Široká atletická verejnosť sa môže tešiť, že toto podujatie opäť ožije (aj vďaka podpore partnerom a sponzorom), a tak isto sa môže tešiť na to, že v piatok 24. mája „dukliansky tartan“ na Štiavničkách prevetrajú aj slovenské bežecké rakety v tretrách. Tých obzvlášť netreba predstavovať - sú nimi šprintéri stovkári Viktória Forster, Ján Volko či štvorstovkárka cez prekážky Emma Zapletalová. Zo svetovej špičky to budú kladivár Bence Halász (HUN), kladivárka Anita Wlodarczyková (POL), stovkár Michale Rodgers (USA), stovkárka Blessing Okagbareová (NGR), oštepár Anderson Peters (GRN) či diaľkarka Maryna Bacherová - Romančuková (UKR), osemstovkárka Jemma Reekieová (GBR). Je to jediná príležitosť, keď sa na Slovensku môžu stretnúť na konfrontačnej úrovni špičkoví pretekári z domácej aj svetovej scény. Hlavnému programu (s pätnástimi disciplínami – muži / ženy), ktorý sa začína od 17:00, bude predchádzať národný program (s osemnástimi disciplínami vrátane mládežníckych). Ten sa začne už od 15:15, resp. od 15:35.

Piatok 24. mája, a to nielen v srdci krajiny v Banskej Bystrici, bude patriť top atlétom a atlétkam a TIPOS, národná lotériová spoločnosť, a. s. bude pritom.