TIPOS cez Nadáciu Kvapka Nádeje prispieva na pomoc pri záchrane životov slovenských detí

Ľudský život patrí medzi najvyššie spoločenské hodnoty a pomoc pri jeho záchrane býva morálne a spoločensky vysoko cenená. TIPOS, národná lotériová spoločnosť, a. s. sa aj tento rok zaradila medzi významné firmy, ktoré ako donori pomohli charitatívnej Nadácii Kvapka Nádeje.

Spoločnosť TIPOS tento rok darovala Nadácii Kvapka nádeje 10 000 eur. „Naša spolupráca s Nadáciou Kvapka Nádeje sa rozbehla už pred niekoľkými rokmi. Aktivity tejto nadácie si nesmierne vážime a pokladáme ich za veľmi zmysluplné. Vážiť si to, čo máme, je prejavom charakteru. Podeliť sa a nikdy nezabúdať na tých, ktorí také šťastie nemajú, si vyžaduje srdce. Ako člen predstavenstva spoločnosti TIPOS som šťastný, že sme mohli prispieť k tomuto ušľachtilému cieľu. Nielen finančná odmena, ale aj jedno veľké ďakujem všetkým, ktorí sa o deti starajú a ktorí sa venujú takejto krásnej pomoci,“ povedal Ing. Stanislav Molnár, MBA , člen predstavenstva spoločnosti TIPOS.

Nadácia Kvapka Nádeje usporiadala už 13. ročník charitatívneho galavečera NOC NÁDEJÍ 2022, ktorý 2. decembra 2022 odvysielala RTVS na televíznej stanici Jednotka. Celý večer sa niesol v emotívnom duchu a zážitok po dvojročných pandemických obmedzeniach bol umocnený divákmi zaplneným štúdiom.

Diváci sa mohli zoznámiť s príbehmi piatich detí a ich rodín, ktoré nateraz úspešne zvládli boj so zákernou chorobou. Emotívnym vrcholom večera boli stretnutia týchto rodín so záchrancami ich detí – darcami krvotvorných buniek, ktorí neváhali pri záchrane slovenských detí a aj na toto stretnutie ochotne a bez váhania pricestovali z Nemecka, prípadne sa s rodinou spojili prostredníctvom telemostu.

Vďaka štedrým divákom a veľkorysým sponzorom sa priebežný stav zbierky na realizáciu charitatívnych projektov Nadácie Kvapka Nádeje vyšplhal do pondelka 5. 12. 2022 na 214 837 eur. Verejná zbierka naďalej trvá. Stačí poslať ľubovoľnú SMS na číslo 830 a prispejete tak sumou 3 eurá, alebo môžete využiť ďalšie možnosti prispievania uvedené na www.kvapkanadeje.sk.