Tento rok sa pôjdu preteky OKOLO SLOVENSKA s TIPOSom

Blížiace sa leto prináša so sebou aj podujatia, ktoré sa stali tradičnou súčasťou slovenského športu. Medzi nimi majú významné miesto Medzinárodné cyklistické preteky OKOLO SLOVENSKA. Partnerom pre ich 68. ročník sa stala národná lotériová spoločnosť TIPOS.

Foto: okoloslovenska.com

Cyklistické preteky aj tento rok určite potešia fanúšikov a divákov. Zároveň majú aj propagačný význam a dokážu zviditeľniť našu krajinu vo svete a zvýšiť záujem turistov o Slovensko. Preto Medzinárodné preteky OKOLO SLOVENSKA podporuje aj Ministerstvo cestovného ruchu a športu SR, ktoré je akcionárom spoločnosti TIPOS.

Počas celých pretekov sú v mestách a obciach využívané ubytovacie a reštauračné služby. Na trase pretekov bývajú častokrát plne obsadené hotely a penzióny, v ktorých sú ubytované súťažné tímy spolu s celým sprievodom. „Medzinárodné cyklistické preteky OKOLO SLOVENSKA sú unikátnym športovým podujatím umožňujúcim medzinárodnú prezentáciu našej krajiny. Okrem sledovania športových výkonov významnej časti svetovej cyklistickej elity môžu zahraniční aj domáci fanúšikovia a návštevníci vidieť na jednotlivých etapách pretekov turisticky atraktívne miesta Slovenska. Som rád, že TIPOS tento rok opätovne podporí nielen slovenskú cyklistiku, ale i propagáciu cestovného ruchu na Slovensku,“ uviedol JUDr. Ing. Peter Deďo, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ spoločnosti TIPOS.

Spoločnosť TIPOS, ktorá je najvýznamnejším podporovateľom športu na Slovensku, za posledných 12 rokov partnersky podporila päť ročníkov Medzinárodných cyklistických pretekov OKOLO SLOVENSKA. „Aj vďaka tejto podpore TIPOSu mohla rásť na Slovensku popularita cyklistiky medzi obyvateľmi, zvlášť u mládeže,“ dodal generálny riaditeľ TIPOSu.

Foto: okoloslovenska.com

Aktuálny 68. ročník Medzinárodných cyklistických pretekov OKOLO SLOVENSKA sa uskutoční v dňoch od 26. júna do 30. júna 2024. Pred jazdcami je 5 etáp. Cyklistické súboje sa odohrajú od Dunajskej nížiny až po Tatry. Celkovo je na programe 710 a pol kilometra s 19 horskými a 8 rýchlostnými prémiami. Karty celkového poradia rozdá na úvod tímová časovka, ktorá je na programe pretekov po piaty raz v ich histórii. Na ďalšie štyri dni sú naplánované etapové súboje - od klasikárskych profilov až po náročné horské etapy na záver.