Študenti slovenských vysokých škôl môžu súťažiť v počítačových hrách o tisíce eur

Tretia edícia Slovenskej univerzitnej ligy štartuje už o pár dní a prináša so sebou napísané súboj univerzitných hráčov a tímov o prestížny titul Majstra SR v elektronických športoch. Letný semester akademického roka 2021/2022 pridáva do zoznamu populárnych hier – CS:GO, League of Legends a Hearthstone – aj jednu novinku. Po prvý krát sa prestaví na univerzitnej scéne aj hra Rocket League.

Svoju slovenskú univerzitu môžeš reprezentovať v lige aj ty a tvoj tím. Stačí, ak študuješ na niektorej vysokej škole alebo univerzite a zaregistruješ sa do otvorených kvalifikácií v jednej z hier na webe yzone.sk – https://bit.ly/SUEL22sezona3 . Z kvalifikácie môžeš postúpiť priamo do jarnej ligy. Na záver sezóny si najlepší hráči zmerajú sily v celoslovenskom finále o titul Univerzitného majstra. Víťaz League of Legends získa miestenku na University Esports Masters s celkovým prizepoolom 15 000€! Ani hráči CS:GO scény nezostanú bez príležitosti na reprezentáciu. Majstri SR postupujú v tejto hre na Student Esport Championship, ktorý prináša súboj krajín V4 o ultimátny univerzitný titul a prizepool 2 000€.

Registráciu na kvalifikácie nájdeš tu: CS:GO powered by Innovation Center:

Sleduj pre viac informácií oficiálne webové stránky projektu – https://bit.ly/SUEL22sezona3 a sociálne siete Slovenského univerzitného ešportu – Facebook - https://www.facebook.com/slovenskyuniverzitnyesport & Instagram - https://www.instagram.com/slovenskyuniverzitnyesport/

Organizátorom už tretej univerzitnej ligy a 4. Univerzitných majstrovstiev SR v elektronických športoch je ešportová agentúra Yvents, s.r.o. s podporou Slovenskej asociácie elektronických športov a Komisie pre univerzitný ešport. Záštitu na podujatím prevzal Minister školstva, vedy, výskumu a športu – Branislav Gröhling.