Štartuje ďalší ročník TIPOS Extraligy

Najvyššia hokejová súťaž TIPOS EXTRALIGA štartuje v novej sezóne už v piatok 24. septembra. Aj v novej sezóne chce potvrdiť pozíciu lídra medzi slovenskými športovými súťažami, a to aj v sledovanosti, či v zavádzaní moderných technológií. Šancu opäť dostanú mladíci. Kluby si uvedomujú, že na ich pleciach je aj budúcnosť slovenského hokeja. Svojej zodpovednosti si je vedomá aj národná lotériová spoločnosť TIPOS, ktorá bude už počas druhej sezóny generálnym partnerom tejto najvyššej slovenskej hokejovej súťaže.

Kluby TIPOS EXTRALIGY majú za sebou náročný rok. Predošlú sezónu, na konci ktorej sa z majstrovského titulu radovali hráči HKM Zvolen, zvládli len vďaka obetavosti majiteľov klubov a predovšetkým podpore partnerov, najmä národnej lotériovej spoločnosti TIPOS.

„Minuloročná sezóna bola ťažká. Hráčom chýbali diváci na tribúnach, kluby zažívali ťažkú situáciu aj z pohľadu výpadku financií pre neúčasť divákov. Preto som hrdý na to, že to bola práve spoločnosť TIPOS, ktorá v minulom roku ukázala, že stojí za slovenským hokejom aj v ťažkých časoch. Čo môžem pred štartom novej sezóny TIPOS Extraligy tejto najvyššej slovenskej hokejovej súťaži zaželať, sú tisíce fyzicky prítomných fanúšikov na zápasoch, ktorí držia palce a s napätím čakajú na výsledky hry hráčov, ktorí na ľade vydajú maximum. Pretože to sú skutočné emócie. A ja za spoločnosť TIPOS ako najväčšieho donora športu na Slovensku môžem sľúbiť, že aj tento rok budeme stáť pri slovenskom hokeji,“ povedal pred štartom sezóny Stanislav Molnár, člen predstavenstva a výkonný riaditeľ sekcie produktov spoločnosti TIPOS, národná lotériová spoločnosť, a. s., ktorá je generálnym partnerom TIPOS Extraligy.

„Kluby sú pripravené popasovať sa s ďalšou výzvou. Z pohľadu partnerov je dôležité, aby fanúšikovia boli na tribúnach. Samozrejme, prvoradá bude bezpečnosť všetkých aktérov, nechceme nikoho ohrozovať a nechceme, aby zimné štadióny boli epicentrami šírenia koronavírusu. Našťastie, partneri pochopili vážnosť situácie a naďalej nás podporujú. V predošlých dňoch sa kluby mohli zapojiť do výzvy Fondu na podporu športu a získali spätne časť kompenzácií za prvý polrok 2021. Dúfame, že nasledujúca sezóna sa odohrá bez vážnejších komplikácií. Robíme všetko preto, aby sa nový ročník odohral podľa pripraveného harmonogramu a najlepšie aj s fanúšikmi na tribúnach,“ hovorí riaditeľka Asociácie profesionálnych hokejových klubov Aneta Büdi.

V TIPOS EXTRALIGE bude opäť účinkovať dvanásť mužstiev. Do súťaže už nezasiahne maďarský účastník z Miškovca. Nováčikom ligy je Spišská Nová Ves. Na extraligovej mape už nefiguruje ani Detva, klubová licencia sa presunula do Prešova. Každý tím odohrá v základnej časti TIPOS EXTRALIGY po päťdesiat zápasov. Všetky mužstvá sa navzájom stretnú štyrikrát, dvakrát doma a dvakrát vonku. S regionálnymi rivalmi odohrá každý tím navyše ďalšie dva zápasy.

Pre fanúšikov sú pripravené aj viaceré aktivity. Pred začiatkom novej sezóny prešla veľkými zmenami aplikácia TIPOS EXTRALIGY. Prvá aplikácia športovej súťaže v strednej Európe je opäť modernejšia a interaktívnejšia. Fanúšikovia prostredníctvom nej môžu získavať aj rôzne ceny, ktoré venujú partneri súťaže. Nechýba populárna fantasy liga, v ktorej sa fanúšikovia menia na manažérov a zostavujú si svoje tímy. Súčasťou aplikácie sú aj live výsledky zo zápasov TIPOS EXTRALIGY, ale aj štatistiky, tabuľky, zaujímavé informácie zo zákulisia ligy či odkazy na multimediálny odkaz.

Hráči Šimon Nemec a Filip Mešár v tejto súvislosti uzatvorili zaujímavú stávku. Stavili sa, komu z nich viac v aplikácii narastie počet sledovateľov - od prvého vhadzovania TIPOS EXTRALIGY do konca roka. Víťaz stávky získa finančnú prémiu 5 000 EUR, ktorú môže prerozdeliť podľa vlastného uváženia medzi mládežnícke tímy svojho klubu.

DÔLEŽITÉ DÁTUMY SEZÓNY 2021/2022 V TIPOS EXTRALIGE:

1. kolo základnej časti: 24. septembra 2021 Záverečné kolo základnej časti: 15. marca 2022 Začiatok predkola play-off: 18. marca 2022 Začiatok štvrťfinále: 25. marca 2022 Najneskorší termín pre spoznanie nového majstra: 7. mája 2022