Sme exkluzívnym partnerom Slovenského olympijského a športového výboru

TIPOS, národná lotériová spoločnosť, a. s. je hrdým exkluzívnym partnerom Slovenského olympijského a športového výboru už niekoľko rokov.

Za každým úspešným športovcom sa skrývajú dni, týždne, mesiace a roky tvrdého tréningu, náročnej prípravy, občas aj siahnutia na dno svojich fyzických či psychických síl. Ako hrdý exkluzívny partner Slovenského olympijského a športového výboru TIPOS podporuje športovcov v ich príprave, počas tréningov, v rámci cestovania na športové podujatia, ale aj na realizáciu či účasť na týchto podujatiach. Práve vďaka každej jednej podpore a vďaka každému partnerovi sa môžu naplno sústrediť na svoju športovú prípravu, aby hrdo a s úspechom reprezentovali našu krajinu vo svete a prinášali fantastické úspechy. V rámci partnerstva so Slovenským olympijským a športovým výborom TIPOS podporuje aj mnohé športové projekty a akcie, ktoré sú zároveň motiváciou pre mladé športové talenty. Práve tie tvoria budúcu generáciu našich úspešných športovcov, ktorí o pár rokov nahradia tých súčasných.

Olympijské hry sú fenoménom, o ktorý prejavuje záujem tri a pol miliardy obyvateľov našej planéty. Televízne prenosy z olympijských hier sú sledované nielen športovcami a ich fanúšikmi, ale aj príležitostnými televíznymi divákmi športových prenosov. Olympijská rodina združuje 205 národných olympijských výborov.

Olympijské kruhy sú značkou chránenou zákonom. Právo na jej používanie má iba Slovenský olympijský a športový výbor a jeho partneri. Olympijské kruhy reprezentujú myšlienku olympizmu po celom svete. Kruhy sú vnímané ako značka symbolizujúca globálnosť, priateľstvo, rešpekt, tradíciu, mier, rôznorodosť, výnimočnosť, inšpiratívnosť a dôveru. Suma za rok 2021: 450 000€

Olympijské hry Tokio 2020

Najväčšou a bezpochyby najsledovanejšou športovou udalosťou budú v roku 2021 Hry XXXII. olympiády v Tokiu. Letné OH 2020 boli pre pandémiu koronavírusu presunuté na leto 2021. Prvýkrát bolo Tokio hostiteľom olympijských hier v roku 1964. Slávnostné otvorenie OH by sa malo uskutočniť 23. júla a hry by mali vyvrcholiť záverečným ceremoniálom 8. augusta 2021.

Celkovo by sa v Tokiu malo odohrať 339 medailových súťaží v 33 športových disciplínach. Z nich 28 bolo aj v programe OH 2016, päť je nových športov. Ide o športové lezenie, karate, surfing, skejtbording a bejzbal/softbal. Zatiaľ čo prvé štyri športy budú mať pod piatimi kruhmi absolútnu premiéru, softbal s bejzbalom sa tam vracajú po 12-ročnej prestávke. V rámci basketbalu navyše bude mať premiéru na OH streetball, teda verzia traja proti trom.

Najväčšie medailové ambície majú naši športovci v streľbe, vo vodnom slalome a v rýchlostnej kanoistike. Veľkú pozornosť slovenskej verejnosti upúta aj cestný cyklista Peter Sagan. Olympijské zlato v chôdzi na 50 km z Rio de Janeiro 2016 by mal obhajovať Matej Tóth.