Sme exkluzívnym partnerom Slovenského olympijského a športového výboru

TIPOS, národná lotériová spoločnosť, a. s. je hrdým exkluzívnym partnerom Slovenského olympijského a športového výboru už viac ako 10 rokov. Národná lotériová spoločnosť je najväčším donorom slovenského športu a toto svoje renomé potvrdila opätovným predĺžením spolupráce so Slovenským olympijským a športovým výborom (SOŠV). Dokonca na ďalších päť rokov.

TIPOS sa tak podieľa aj na prípravách slovenskej účasti na olympijských hrách v Pekingu a podporí tak sprostredkovanie intenzívnych športových zážitkov pre slovenských fanúšikov.
Za každým úspešným športovcom sa skrývajú dni, týždne, mesiace a roky tvrdého tréningu, náročnej prípravy, občas aj siahnutia na dno svojich fyzických či psychických síl. Ako hrdý exkluzívny partner Slovenského olympijského a športového výboru TIPOS podporuje športovcov v ich príprave, počas tréningov, v rámci cestovania na športové podujatia, ale aj na realizáciu či účasť na týchto podujatiach. Práve vďaka každej jednej podpore a vďaka každému partnerovi sa môžu naplno sústrediť na svoju športovú prípravu, aby hrdo a s úspechom reprezentovali našu krajinu vo svete a prinášali fantastické úspechy. V rámci partnerstva so Slovenským olympijským a športovým výborom TIPOS podporuje aj mnohé športové projekty a akcie, ktoré sú zároveň motiváciou pre mladé športové talenty. Práve tie tvoria budúcu generáciu našich úspešných športovcov, ktorí o pár rokov nahradia tých súčasných. Olympijské kruhy sú značkou chránenou zákonom. Právo na jej používanie má iba Slovenský olympijský a športový výbor a jeho partneri. Olympijské kruhy reprezentujú myšlienku olympizmu po celom svete. Kruhy sú vnímané ako značka symbolizujúca globálnosť, priateľstvo, rešpekt, tradíciu, mier, rôznorodosť, výnimočnosť, inšpiratívnosť a dôveru.

Olympijské hry Peking 2022

Najväčšou a bezpochyby najsledovanejšou športovou udalosťou bude v roku 2022 zimná olympiáda. V poradí XXIV. zimné olympijské hry sa v Pekingu uskutočnia od 4. do 20. februára 2022. Čínska metropola sa stane prvým mestom na svete, ktoré bude hostiť letnú i zimnú verziu hier. Dejiskom letných olympijských hier bola už v roku 2008. Slovenská republika vyšle do Číny hokejistov, zjazdové lyžiarky a lyžiarov, biatlonistky a biatlonistov, bežkyne a bežcov na lyžiach, sánkarku a sánkarov, jednu bobistku a jednu snoubordistku. Spoločnosť TIPOS ako hrdý exkluzívny partner Slovenského olympijského a športového výboru drží palce V Pekingu celej slovenskej výprave.