Slovenský hráč vložil do Eurojackpotu 6 eur a vyhral vyše 163-tisíc

Piatkové žrebovanie výherných čísel pre lotériu Eurojackpot bolo zvlášť úspešným aj pre jedného zo slovenských hráčov. Šťastný Slovák vyhral v žrebovaní, ktoré pripadlo na piatok 8. júla, príjemnú výhru v treťom poradí vo výške 163 613,70 eura.

V piatok Eurojackpot vo výške 82 miliónov eur nepokoril nik z množstva európskych hráčov, a tak sa bude nasledujúci utorok hrať o fantastických 91 miliónov. V piatok 8. júla delili šťastného Slováka od hlavnej výhry len dve powerballové čísla, ktoré neuhádol. Rovnako vysokú výhru v treťom poradí, akú získal slovenský hráč, získali aj piati nemeckí hráči, jeden Dán a jeden fínsky hráč.

Úspešný Slovák uzatvoril svoju eurojackpotovú stávku na jednom z predajných miest spoločnosti TIPOS v Prešovskom kraji. Pri uzatváraní stávky veril svojim číslam a na tikete pre lotériu Eurojackpot nimi vyplnil tri hracie polia. Jeho vklad do hry bol 6 eur.

Výhra 163 613,70 eura z 8. júla 2022 je presne 50. výhrou v treťom poradí, ktorú získal niektorý zo slovenských hráčov v lotérii Eurojackpot od jej spustenia na Slovensku. Tento rok sa podarilo slovenským hráčom získať výhru v treťom poradí už deväťkrát. Štyria mali šťastie v druhom výhernom poradí. K dnešnému dňu (k 9. júlu 2022) eviduje spoločnosť TIPOS od 9. októbra 2015 už 85 výhier, ktoré Slováci získali v prvom, druhom alebo treťom poradí lotérie Eurojackpot. Dohromady získali v prvých troch výherných poradiach vyše 90,8 mil. eur.

Výherné čísla pre lotériu Eurojackpot sa žrebujú v utorok a v piatok. Cena za jeden tip na jedno žrebovanie je 2 eurá.