Slovenská hokejová liga pod značkou TIPOSu

TIPOS, národná lotériová spoločnosť, a. s. je generálnym partnerom Slovenskej hokejovej ligy od sezóny 2021/2022. Slovenská hokejová liga sa tak zmenila na TIPOS Slovenskú hokejovú ligu. Spoluprácu medzi lotériovou spoločnosťou TIPOS a Slovenským zväzom ľadového hokeja (SZĽH) potvrdili zástupcovia oboch partnerov v septembri 2021 a TIPOS Slovenská hokejová liga odštartovala svoju prvú sezónu v novom šate už v stredu 22. septembra 2021. Pod značkou TIPOSu by mala fungovať päť rokov.

Spoločnosť TIPOS ako najväčší donor slovenského športu tak rozšírila svoju podporu hokeja potom, ako sa v roku 2020 stala generálnym partnerom najvyššej hokejovej súťaže na Slovensku, TIPOS Extraligy. Jedným zo zámerov TIPOSu ako generálneho partnera je podporovať mladé úspešné talenty, ktoré hrajú v druhej najvyššej slovenskej hokejovej súťaži a majú šancu prebojovať sa svojimi výkonmi až do najvyššej súťaže, TIPOS Extraligy.

Spoločnosť TIPOS sa so SZĽH dohodla na partnerstve trvajúcom počas obdobia nasledujúcich 5 sezón – z toho na 2 sezóny je jednostranná opcia na predĺženie pre TIPOS. TIPOS Slovenská hokejová liga by sa teda mala hrať od sezóny 2021/2022, najviac do sezóny 2025/26. Zoznam účastníkov TIPOS Slovenskej hokejovej ligy v sezóne 2021/22: HC 19 Humenné, HC Topoľčany, HK´95 Považská Bystrica, HK Brezno, HK Gladiators Trnava, HK iClinic Skalica, HK Levice, HK MŠK Indian Žiar nad Hronom, HK VITAR Martin, Modré krídla Slovan, TSS Group Spartak Dubnica, VLCI Žilina, SR 18.