Slovenská hokejová liga pod značkou TIPOSu

Slovenská hokejová liga má nového generálneho partnera a mení sa na TIPOS Slovenskú hokejovú ligu. Spoluprácu medzi lotériovou spoločnosťou TIPOS a Slovenským zväzom ľadového hokeja (SZĽH) potvrdili zástupcovia oboch partnerov na tlačovej konferencii. TIPOS Slovenská hokejová liga štartuje svoju prvú sezónu v novom šate už v stredu 22. septembra. Pod značkou TIPOSu by mala fungovať päť rokov.

Spoločnosť TIPOS ako najväčší donor športu rozširuje svoju podporu slovenského hokeja. „V roku 2020 sme sa stali generálnym partnerom našej najvyššej hokejovej súťaže, TIPOS Extraligy. Teraz, o rok neskôr, sa stávame aj generálnym partnerom druhej najvyššej hokejovej súťaže na Slovensku – po novom TIPOS Slovenskej hokejovej ligy. V tej pôsobí veľa mladých hráčov, ktorí sa častokrát, vďaka svojim skvelým výkonom, prebojujú do najvyššej hokejovej ligy. Našou snahou je podporovať aj mladé úspešné talenty a podpora slovenskej hokejovej ligy nám na to poskytuje ideálny priestor,“ vysvetlil dôvody podpory Marek Kaňka, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ spoločnosti TIPOS, národná lotériová spoločnosť.

SZĽH však vykročí do klubovej sezóny 2021/22 nielen s novým generálnym partnerom hokejovej ligy, ale aj s novým mediálnym partnerom, ktorým sa stala televízna stanica JOJ Šport. Tá bude súbežne zastrešovať aj centralizovaný projekt prípravy hráčov do 18 rokov a Slovenský pohár. Cieľom zmien je rozvoj mládežníckeho hokeja rovnako ako kvalitatívny rast druhej najvyššej seniorskej súťaže. „Sme veľmi radi, že Slovenský zväz ľadového hokeja získal na ceste naštartovaných systémových zmien dvoch nových a silných partnerov. Obaja vyjadrili záujem podporovať rozvoj mládežníckeho hokeja, ktorý je zosobnený či už v projekte osemnástky, alebo v Slovenskej hokejovej lige, keďže každý účastník deklaruje minimálne sedem miest v kádri pre hráčov do 23 rokov. Teší nás, že vďaka mnohým spoločným prienikom majú nové partnerstvá dlhoročný charakter,“ povedal Miroslav Šatan, prezident SZĽH.

Spoločnosť TIPOS sa so SZĽH dohodla na partnerstve trvajúcom spolu počas obdobia nasledujúcich 5 sezón, a to 3 sezóny s jednostrannou opciou na predĺženie o 2 sezóny pre TIPOS – teda od sezóny 2021/2022, najviac do sezóny 2025/26.

Zoznam účastníkov TIPOS Slovenskej hokejovej ligy v sezóne 2021/22: HC 19 Humenné, HC Topoľčany, HK´95 Považská Bystrica, HK Brezno, HK Gladiators Trnava, HK iClinic Skalica, HK Levice, HK MŠK Indian Žiar nad Hronom, HK VITAR Martin, Modré krídla Slovan, TSS Group Spartak Dubnica, VLCI Žilina, SR 18.

Program 1. kola TIPOS Slovenskej hokejovej ligy 2021/22

streda 22. septembra 2021:

  • 17.30 Žilina – Brezno
  • 17.30 Topoľčany - Považská Bystrica
  • 17.30 Humenné - Levice
  • 18.00 Dubnica - Trnava
  • 18.00 Modré krídla Slovan - Skalica
  • 18.00 Martin - Žiar nad Hronom