Slovák vyhral za päťeurovú stávku v Eurojackpote vyše 296-tisíc eur

V piatok 4. novembra sa už po druhý raz v druhom polroku roku 2022 hralo o maximálnu výhru v medzinárodnej lotérii Eurojackpot – 120 miliónov eur. Túto rozprávkovú sumu sa nepodarilo vyhrať žiadnemu z miliónov európskych hráčov Eurojakpotu. Niektorí však mali šťastie a podarilo sa im získať skvelé výhry v druhom alebo treťom poradí, ktoré dosahujú státisícové až miliónové hodnoty. Medzi šťastlivcami bol opäť aj jeden slovenský hráč, ktorý získal výhru treťom poradí vo výške 296 265,40 eura.

Šťastný Slovák uzatvoril svoju eurojackpotovú stávku na jednom z predajných miest spoločnosti TIPOS v Trnavskom kraji. Pri uzatváraní stávky sa spoľahol na náhodný výber čísel. Obsluhu terminálu požiadal o dvojtipovú stávku v lotérii Eurojackpot a rozhodol sa aj pre účasť v doplnkovej hre Eurojackpot JOKER. Za takúto stávku zaplatil 5 eur.

Ak by mal šťastný Slovák na potvrdení o stávke okrem čísel 7, 9, 40, 48 a 49 aj dve powerballové čísla 7 a 8, v piatok by vyhral rozprávkový Eurojackpot vo výške 120 mil. eur. Jeho výhra z tretieho poradia vo výške 296 265,40 eura je však v medzinárodnej lotérii aj tak veľkým úspechom, keďže ju každý týždeň hrajú milióny európskych hráčov. Rovnako vysokú výhru v treťom poradí, akú si na svoj účet pripíše slovenský hráč, získali aj štyria Nemci, dvaja Švédi a jeden Fín. V druhom poradí Eurojackpotu boli v piatok úspešní štyria nemeckí hráči a jeden hráč z Poľska. Každý z nich získal fantastických 4 865 344 eur. Keďže hlavná výhra v Eurojackpote v maximálnej výške 120 mil. eur v piatok nepadla, bude sa o ňu znovu hrať v utorok 8. novembra 2022. Pre hráčov budú znovu lákavé aj výhry v druhom a treťom poradí.

Tento rok sa už 16 slovenským hráčom podarilo v lotérii Eurojackpot získať výhru v treťom poradí a piati dosiahli úspech v druhom výhernom poradí. K dnešnému dňu (k 5. novembru 2022) eviduje spoločnosť TIPOS od 9. októbra 2015 už 93 výhier, ktoré Slováci získali v prvom, druhom alebo treťom poradí lotérie Eurojackpot. Dohromady získali v prvých troch výherných poradiach vyše 92,8 mil. eur.

Výherné čísla pre lotériu Eurojackpot sa žrebujú v utorok a v piatok. Cena za jeden tip na jedno žrebovanie je 2 eurá.