Slovák vyhral v Eurojackpote vyše 905-tisíc eur

Lepší piatok ako slovenskí hokejisti, ktorí prehrali s Kazachstanom 3 : 4 na majstrovstvách sveta, musel mať jeden zo slovenských hráčov medzinárodnej lotérie Eurojackpot. V druhom výhernom poradí sa mu totiž podarilo získať 905 688,50 eura. Momentálne ide o najvyššiu tohtoročnú výhru, akú získal slovenský eurojackpotový hráč.

Šťastlivec zabodoval so stávkou uzatvorenou na jednom z predajných miest spoločnosti TIPOS v Trnavskom kraji. Obsluhu terminálu požiadal o päťtipovú stávku v lotérii Eurojackpot, spoľahol sa pri tom na náhodný výber čísel, a k tomu si ešte zvolil účasť v doplnkovej hre Eurojackpot JOKER. Celú takúto stávku si ešte predplatil na dve žrebovania, a tak obsluhe terminálu zaplatil 22 eur.

Hráč mal fantastický úspech v prvom predplatenom žrebovaní. Okrem výhry v druhom poradí v lotérii Eurojackpot vo výške 905 688,50 eura získal aj drobnú výhru, 3 eurá, v šiestom poradí doplnkovej hry Eurojackpot JOKER . Dohromady tak v piatok vyhral 905 691,50 eura.

V piatok 19. mája 2023 boli pre Eurojackpot z hlavného osudia vyžrebované čísla 1, 5, 8, 20 a 35. Z powerballového osudia boli vyžrebované čísla 3 a 12. Úspešný Slovák sa „strafil“ do všetkých čísel okrem jedného powerballového. Ak by mal všetky vyžrebované čísla na svojej stávke, mohol v piatok vyhrať 33-miliónový jackpot. Podobne ako on, vyhrali v druhom poradí 905 691,50 eura aj jeden Dán a jeden Švéd. Nasledujúci utorok sa bude v Eurojackpote hrať o hlavnú výhru vo výške 40 miliónov eur.

Tento rok sa podarilo získať výhru v druhom poradí dvom slovenským hráčom v lotérii Eurojackpot a piati získali výhru v treťom poradí. K dnešnému dňu (k 20. máju 2023) eviduje spoločnosť TIPOS od 9. októbra 2015 už 102 výhier, ktoré Slováci získali v prvom, druhom alebo treťom poradí lotérie Eurojackpot. Dohromady získali v prvých troch výherných poradiach vyše 96,3 mil. eur.

Výherné čísla pre lotériu Eurojackpot sa žrebujú v utorok a v piatok. Cena za jeden tip na jedno žrebovanie je 2 eurá.

Podaj si Eurojackpot jednoducho online