Slovák vložil do Eurojackpotu 10 eur a vyhral vyše 210-tisíc

Ďalší slovenský hráč „bodoval“ na popredných miestach v lotérií Eurojackpot. V piatok 9. decembra vyhral jeden našinec v treťom poradí európskej nadnárodnej lotérie skvelých 210 346 eur. Rovnako veľkú výhru získali aj štyria Nemci a jeden Fín.

Šťastný Slovák uzatvoril svoju eurojackpotovú stávku na jednom z predajných miest spoločnosti TIPOS v Trnavskom kraji. Na tikete pre lotériu Eurojackpot vyplnil svojimi číslami päť hracích polí a následne do hry vložil 10 eur.

V piatok 9. decembra 2022 sa v Eurojackpote hralo o hlavnú výhru vo výške 75 mil. eur. Hráčovi zo Slovenska chýbali k tejto výhre „len“ dve powerballové čísla, ktoré neuhádol v jednom tipe so správnymi číslami z hlavného osudia. Avšak pätica čísel 6, 8, 13, 21 a 32 mu zaistila výhru v treťom poradí vo výške 210 346 eur. Jeden z jeho ďalších tipov na stávke mu „prihodil“ aj jednu výhru v siedmom poradí Eurojackpotu – 103,80 eura.

Tento rok sa už 17 slovenským hráčom podarilo v lotérii Eurojackpot získať výhru v treťom poradí a piati dosiahli úspech v druhom výhernom poradí. K dnešnému dňu (k 11. decembru 2022) eviduje spoločnosť TIPOS od 9. októbra 2015 už 95 výhier, ktoré Slováci získali v prvom, druhom alebo treťom poradí lotérie Eurojackpot. Dohromady získali v prvých troch výherných poradiach vyše 94 mil. eur.

Výherné čísla pre lotériu Eurojackpot sa žrebujú v utorok a v piatok. Cena za jeden tip na jedno žrebovanie je 2 eurá.