Slovák neuhádol v Eurojackpote jedno číslo, a tak vyhral „len“ necelých 315-tisíc eur

O lákavý jackpot 76 miliónov eur sa hralo v utorok 25. júla v medzinárodnej lotérii Eurojackpot. Nikto z obrovského množstva európskych hráčov ho nezískal, a tak sa bude nasledujúci piatok hrať už o 87 miliónov. Jeden Slovák však patril medzi päť hráčov, ktorých v utorok delilo od 76-miliónového jackpotu len jedno neuhádnuté powerballové číslo. Jeden Slovák, Nór, Nemec, Dán a jeden Islanďan tak získali „aspoň“ výhru v druhom poradí lotérie Eurojackpot. Každý zo spomínanej pätice hráčov vyhral 314 902,20 eura.

Šťastný našinec mal v utorok úspech v lotérii Eurojackpot so stávkou uzatvorenou na jednom z predajných miest spoločnosti TIPOS v Žilinskom kraji. Tam na eurojackpotovom tikete vyplnil svojimi číslami jedno hracie pole a tiež na tikete označil, že sa chce zúčastniť na 10 žrebovaniach nadnárodnej lotérie. Obsluhe terminálu zaplatil za takúto stávku 20 eur.

Úspech v podobe výhry v druhom poradí mal spomínaný slovenský hráč v druhom predplatenom žrebovaní. Na stávke mal čísla 3, 9, 11, 20 a 39 a k nim powerballové čísla 3 a 9. Ak by mal tento našinec namiesto powerballovej deviatky dvojku, tak by sa už dnes tešil z vyše 76-miliónového Eurojackpotu.

V utorok bolo v treťom výhernom poradí úspešných 9 eurojackpotových hráčov. Každý z nich získal za päť uhádnutých čísel z hlavného osudia Eurojackpotu 98 661,20 eura.

Tento rok sa zatiaľ len štyrom slovenským hráčom podarilo získať v lotérii Eurojackpot výhru v druhom poradí a šiesti získali výhru v treťom poradí. K dnešnému dňu (k 26. júlu 2023) eviduje spoločnosť TIPOS od 9. októbra 2015 už 105 výhier, ktoré Slováci získali v prvom, druhom alebo treťom poradí lotérie Eurojackpot. Dohromady získali v prvých troch výherných poradiach vyše 97,1 mil. eur. Výherné čísla pre lotériu Eurojackpot sa žrebujú v utorok a v piatok. Cena za jeden tip na jedno žrebovanie je 2 eurá.