Slovák mal štedré Vianoce vďaka skvelej výhre v Eurojackpote

Hráč cez eTIPOS.sk uzatvoril náhodnú stávku za 2 eurá a vyhral vyše 225 000 eur.

V piatok bol Štedrý deň. V tento slávnostný deň na Slovensku nemožno pre obmedzenia zo zákona prevádzkovať lotérie a hazardné hry. Jedna lotéria a jedna doplnková hra mali predsa len výnimku – Eurojackpot a Eurojackpot JOKER. Národná lotériová spoločnosť TIPOS, ktorá je prevádzkovateľom lotérie Eurojackpot na Slovensku, sa pri tejto lotérii riadi medzinárodnými pravidlami. Na Eurojackpot je naviazaná aj doplnková hra, preto sa žrebovanie výherného šesťčíslia pre Eurojackpot JOKER tiež uskutočnilo v rovnaký deň. A tak si tisíce Slovákov mohli ešte v piatok 24. decembra 2021 staviť v obľúbenej európskej lotérii, a potom s napätím očakávať, či vyhrajú viac ako 10-miliónový jackpot. Nik zo slovenských hráčov ho nezískal, ale jeden si predsa len pripíše na svoj účet štedrú výhru - 225 075,30 eura.

Jednu výhru v druhom poradí v lotérii Eurojackpot vo výške 225 075,30 eura vyhral na Štedrý deň slovenský hráč, ktorý uzatvoril svoju stávku cez internetový portál eTIPOS.sk. Cez svoje internetové hráčske konto uzatvoril jednotipovú stávku, výber čísel prenechal náhode a jeho vklad do hry bol 2 eurá.

V piatok 24. decembra 2021 získali výhru druhom poradí vo výške 225 075,30 eura až 9 hráči medzinárodnej lotérie Eurojackpot – spomínaný Slovák, potom jeden Švéd, jeden hráč z Litvy, jeden z Holandska, dvaja Chorváti a traja Nemci. Všetkých týchto hráčov delilo od hlavnej výhry len jedno neuhádnuté powerballové číslo. Vianočný Eurojackpot vo výške 12 664 043 vyhral hráč so stávkou uzatvorenou v Nemecku.

Výhru v druhom poradí lotérie Eurojackpot sa v roku 2021 podarilo získať už ôsmemu hráčovi zo Slovenska. Najvyššia tohtoročná výhra z druhého poradia, akú získal Slovák, mala hodnotu 664 091,40 eura. Takýto úspech mal 8. októbra hráč, ktorý uzatvoril stávku na jednom z predajných miest spol. TIPOS v Košickom kraji.

Nasledujúce žrebovanie Eurojackpotu bude 31. decembra, na Silvestra. Slovenskí hráči si budú môcť v posledný deň roku zahrať o skvelých 10 miliónov eur. Slovensko sa tak možno dočká prvého eurojackpotového miliónára v posledný deň starého roka.