Slovák hviezdil v utorkovom žrebovaní Eurojackpotu, vyhral takmer 714-tisíc eur

V utorkovom žrebovaní lotérie Eurojackpot malo Slovensko svojho zástupcu v druhom výhernom poradí – šťastlivec vyhral skvelých 713 768,60 eura. Utorkové žrebovania v lotérii Eurojackpot sa realizujú od 29. marca 2022. Obľúbená medzinárodná lotéria sa tak žrebuje už dvakrát do týždňa – v utorok a v piatok.

Šťastný Slovák, ktorý je našim prvým „utorkovým“ úspešným eurojackpotovým výhercom v druhom poradí, sa o pozíciu nedelil s nikým, a tak v druhom výhernom poradí získal skvelých 713 768,60 eura. Od hlavnej výhry v Eurojackpote, ktorá pre utorkové žrebovanie dosahovala 19 miliónov eur, ho delilo len jedno jediné číslo!

Šťastlivec uzatvoril svoju stávku v pondelok na jednom z obchodných miest spol. TIPOS v Trnavskom kraji. Obsluhu terminálu požiadal o náhodnú jednotipovú stávku v lotérii Eurojackpot a k nej si zvolil aj účasť v doplnkovej hre Eurojackpot JOKER. Za svoju stávku zaplatil obsluhe terminálu 3 eurá.

Terminál hráčovi vygeneroval pre lotériu Eurojackpot stávku s číslami 19, 20, 24, 36, 41 s powerballovou dvojicou čísel 4 a 6. Jeho stávka sa od čísel, ktoré boli v utorok 12. apríla 2022 vyžrebované pre lotériu Eurojackpot, líšila len v jednom powerballovom čísle! Namiesto Slovákovej powerballovej šestky bolo vyžrebované číslo 5. Táto náhoda spôsobila, že na Slovensku nepribudol ďalší eurojackpotový milionár. Ale už v piatok môže byť všetko inak, lebo v lotérii Eurojackpot sa bude hrať o 27 miliónov eur a niekto zo slovenských hráčov sa môže stať multimilionárom.

Žrebovania v lotérii Eurojackpot sa uskutočňujú od piatku 25. marca 2022 podľa nových pravidiel. Žrebuje sa podľa novej matice 5 / 50 + 2 / 12. To znamená, že po novom sa žrebujú dve čísla z powerballového osudia, v ktorom je 12 čísel.

Pribudol ďalší žrebovací deň, a tak sa výherné čísla pre lotériu Eurojackpot okrem piatku žrebujú aj v utorok. Najatraktívnejšou zmenou je však maximálna výška jackpotu, akú možno v obľúbenej európskej lotérii vyhrať – z 90 mil. sa zvýšila na 120 mil. eur.