Skvelý začiatok leta pre slovenských hráčov Eurojackpotu

Tohtoročné leto sa začalo pre slovenských hráčov lotérie Eurojackpot naozaj skvele. V piatok 3. júna získal jeden zo slovenských hráčov výhru v druhom poradí vo výške 274 430,50 eura a ďalší získal výhru v treťom poradí vo výške 103 177,30 eura.

V piatok hrali fanúšikovia obľúbenej európskej lotérie o 17-miliónový jackpot. Podľa výsledkov žrebovania stačilo naozaj málo a na Slovensku mohli pribudnúť až dvaja noví milionári. Lákavá suma však odolala a jackpot sa tak navýšil na 20 miliónov eur. O takýto jackpot si môžu slovenskí hráči zahrať už v utorok - 7. júna 2022.

Skvelú výhru v druhom poradí vo výške 274 430,50 eura vyhral slovenský hráč, ktorý sa rozhodol v piatok uzatvoriť stávku v lotérii Eurojackpot prostredníctvom SMS správy. Na svojom telefóne napísal esemesku v tvare EJ Q J a odoslal ju na číslo 3333, ktoré je určené pre hráčov lotérií spoločnosti TIPOS. Hráč tak uzatvoril jednotipovú stávku na náhodný výber čísel a zvolil si aj účasť v doplnkovej hre Eurojackpot JOKER. Za stávku zaplatil 3 eurá. Vďaka tejto SMS stávke sa mu podarilo „trafiť“ 5 čísel vyžrebovaných z prvého eurojackpotového osudia a jedno číslo vyžrebované z druhého – powerballového osudia. Rovnaké šťastie v podobe výhry v druhom poradí mali v piatok aj traja Nemci, jeden Nór a jeden Fín.

Šťastlivec, ktorý v piatok vyhral výhru v treťom poradí vo výške 103 177,30 eura, uzatvoril svoju stávku na jednom z obchodných miest spol. TIPOS v Bratislavskom kraji. Tento hráč sa spoľahol na vlastné čísla. Vyplnil nimi na tikete pre lotériu Eurojackpot všetkých 5 hracích polí – stĺpcov a zvolil si aj účasť v doplnkovej hre Eurojackpot JOKER. Za takúto stávku zaplatil 11 eur. Výhru v treťom poradí získal tento piatok okrem jedného Slováka aj jeden Slovinec, jeden Švéd, dvaja Dáni a štyria nemeckí hráči.

Tento rok sa už štyrom slovenským hráčom podarilo v lotérii Eurojackpot získať výhru v druhom poradí a siedmi našinci boli úspešní v treťom výhernom poradí. K dnešnému dňu (k 4. júnu 2022) eviduje spoločnosť TIPOS od 9. októbra 2015 už 83 výhier, ktoré Slováci získali v prvom, druhom alebo treťom poradí lotérie Eurojackpot. Dohromady získali v prvých troch výherných poradiach vyše 90,6 mil. eur.