Skvelý vodný slalomár Jakub Grigar vybojoval olympijské striebro v K1 mužov

Už aj slovenský kajakár na divokej vode má medailu z olympijských hier. Postaral sa o ňu ziskom striebra v Tokiu Jakub Grigar. Predĺžil tak medailovú šnúru slovenských vodných slalomárov, ktorá sa začala v Atlante 1996.

Grigara v olympijskom kanáli Kasai zdolal iba Čech Jiří Prskavec, ktorý bol v piatok popoludní tokijského času v perejach suverénny a jasne vyhral. Grigar, piaty pred piatimi rokmi v Riu, predviedol jednu zo svojich najlepších jázd kariéry a radoval sa z cenného úspechu i z 15. kovu slovenského vodného slalomu v ére samostatnosti na OH.

Do finále sa prebojoval štvrtým najlepším časom. V boji o medaily išiel čisto, po prejazde cieľom sa zaradil na priebežnú vedúcu pozíciu a s napätím čakal, ako dopadnú poslední traja pretekári. Z prvého miesta ho zosadil až posledný muž štartovej listiny Jiří Prskavec.

Čerstvý držiteľ striebornej medaily z Tokia Jakub Grigar sa stretne so svojimi fanúšikmi na Slovensku už v sobotu 31. júla 2021 na Olympijskom festivale v Šamoríne v areáli x-bionic sphere. Organizátori festivalu od 17:30 naplánovali pre fanúšikov autogramiádu so slovenskými športovcami, ktorí sa už vrátili z Tokia domov.

(Zdroj: web SOŠV - www.olympic.sk)