Skvelá výhra v Eurojackpote potešila ďalšieho Slováka

V piatok potešila medzinárodná lotéria Eurojackpot ďalšieho Slováka. Podarilo sa mu získať výhru v treťom poradí vo výške 92 039,40 eura.

Šťastlivec uzatvoril svoju eurojackpotovú stávku na jednom z predajných miest spoločnosti TIPOS v Trnavskom kraji. Na tikete pre lotériu Eurojackpot vyplnil svojimi číslami dve hracie polia a zvolil si aj účasť v doplnkovej hre Eurojackpot JOKER. Takúto stávku si ešte predplatil na dve žrebovania, a tak obsluhe terminálu zaplatil 10 eur.

Našinca postretlo eurojackpotové šťastie v druhom predplatenom žrebovaní. Ak by okrem čísel 2, 5, 11, 27 a 38 uhádol aj dve powerballové čísla, v piatok 25. augusta by vyhral Eurojackpot vo výške 16 mil. eur. Jeho výhra z tretieho poradia vo výške 92 039,40 eura je však v nadnárodnej lotérii aj tak veľkým úspechom, keďže ju každý týždeň hrajú milióny európskych hráčov. Rovnako vysokú výhru v treťom poradí, akú si na svoj účet pripíše úspešný Slovák, získali v piatok aj traja nemeckí hráči, dvaja dánski, jeden fínsky, jeden hráč z Maďarska, jeden z Nórska a jeden hráč zo Španielska. V druhom poradí Eurojackpotu boli v piatok úspešní dvaja nórski hráči, jeden hráč z Maďarska a jeden z Poľska. Každý z týchto štyroch hráčov získal výhru v druhom poradí vo výške 408 009,90 eura. Výhru v prvom poradí Eurojackpotu vo výške viac ako 16 miliónov eur nezískal žiadny hráč, a tak sa bude v utorok 29. augusta hrať o jackpot vo výške viac ako 20 milión eur.

Tento rok sa zatiaľ ôsmim slovenským hráčom podarilo získať v lotérii Eurojackpot výhru v treťom poradí. Výhru v druhom poradí Eurojackpotu získali tento rok doteraz štyria Slováci.

K dnešnému dňu (k 26. augustu 2023) eviduje spoločnosť TIPOS od 9. októbra 2015 už 107 výhier, ktoré Slováci získali v prvom, druhom alebo treťom poradí lotérie Eurojackpot. Dohromady získali v prvých troch výherných poradiach vyše 97,3 mil. eur.

Výherné čísla pre lotériu Eurojackpot sa žrebujú v utorok a v piatok. Cena za jeden tip na jedno žrebovanie je 2 eurá.