Sedmička pripravila Slováka o 65-miliónový Eurojackpot, a tak vyhral „len“ 663 892,60 eura

Sedmička nemusí byť vždy len „šťastným číslom.“ V piatok sa o tom presvedčil jeden zo slovenských hráčov nadnárodnej lotérie Eurojackpot. Na stávke, s ktorou sa zúčastnil na hre, mal päť tipov. Jeden z nich mohol z dotyčného Slováka spraviť multimilionára, ale práve vďaka číslu sedem sa tak nestalo, a namiesto 65 miliónov eur vyhral v lotérii Eurojackpot „len“ 663 892,60 eura. Samozrejme, je to tiež veľký úspech a ide o najvyššiu eurojackpotovú výhru, akú sa podarilo doteraz v tomto roku vyhrať slovenskému hráčovi.

V piatok 24. marca 2023 boli pre Eurojackpot z hlavného osudia vyžrebované čísla 6, 21, 23, 26 a 43. Tie mal úspešný Slovák na svojej uzatvorenej eurojackpotovej stávke. Jeho powerballovými číslami boli sedmička a deviatka. Avšak z powerballového osudia boli vyžrebované čísla 3 a 9. A práve pre tú „nešťastnú sedmičku“ mu unikol jackpot vo výške 65 mil. eur. Ale niet pochýb, že ho určite poteší aj skvelá výhra v druhom poradí – 663 892,60 eura.

Šťastlivec zabodoval so stávkou uzatvorenou na jednom z predajných miest spoločnosti TIPOS v Žilinskom kraji. Obsluhu terminálu požiadal o päťtipovú stávku v lotérii Eurojackpot, spoľahol sa pri tom na náhodný výber čísel, a k tomu si ešte zvolil účasť v doplnkovej hre Eurojackpot JOKER. Za takúto stávku zaplatil 11 eur.

Rovnako veľkú výhru, akú získal Slovák v druhom eurojackpotovom poradí, získal aj jeden hráč z Islandu, jeden z Nórska a dvaja z Nemecka. V treťom poradí boli úspešní až deviati hráči – piati z Nemecka, dvaja zo Švédska, jeden z Fínska a jeden z Holandska. Každý z nich získal v piatok 24. marca 131 238,40 eura. Keďže 65-miliónový jackpot odolal, už v nasledujúci utorok 28. marca sa bude hrať o hlavnú výhru vo výške 73 mil. eur.

Tento rok sa zatiaľ len jednému slovenskému hráčovi v lotérii Eurojackpot podarilo získať výhru v druhom poradí a štyria získali výhru v treťom poradí. K dnešnému dňu (k 25. marcu 2023) eviduje spoločnosť TIPOS od 9. októbra 2015 už 100 výhier, ktoré Slováci získali v prvom, druhom alebo treťom poradí lotérie Eurojackpot. Dohromady získali v prvých troch výherných poradiach vyše 95,3 mil. eur.

Výherné čísla pre lotériu Eurojackpot sa žrebujú v utorok a v piatok. Cena za jeden tip na jedno žrebovanie je 2 eurá.