Sedmička pripravila Slováka o 41-miliónový Eurojackpot, a tak vyhral „len“ 932 852,90 eura

Sedmička nemusí byť vždy len „šťastným číslom.“ V piatok sa o tom presvedčil jeden zo slovenských hráčov nadnárodnej lotérie Eurojackpot. Na stávke, s ktorou sa zúčastnil na hre, mal dva tipy. Jeden z dvojice číselných tipov mohol z dotyčného Slováka spraviť milionára, ale práve vďaka číslu sedem sa tak nestalo, a namiesto 41 miliónov eur vyhral v lotérii Eurojackpot „len“ 932 852,90 eura. Samozrejme, je to tiež veľký úspech a ide o najvyššiu eurojackpotovú výhru, akú sa podarilo v tomto roku vyhrať slovenskému hráčovi.

V piatok 25. novembra 2022 boli pre Eurojackpot z hlavného osudia vyžrebované čísla 4, 6, 8, 42 a 48. Tie mal úspešný Slovák na svojej uzatvorenej eurojackpotovej stávke. Jeho powerballovými číslami boli šestka a sedmička. Avšak z powerballového osudia boli vyžrebované čísla 6 a 11. A práve pre tú „nešťastnú sedmičku“ mu unikol jackpot vo výške 41 mil. eur. Ale niet pochýb, že ho určite poteší aj skvelá výhra v druhom poradí – 932 852,90 eura.

Šťastlivec zabodoval so stávkou uzatvorenou na jednom z predajných miest spoločnosti TIPOS v Bratislavskom kraji. Obsluhu terminálu požiadal o dvojtipovú stávku v lotérii Eurojackpot, spoľahol sa pri tom na náhodný výber čísel. Jeho vklad do hry bol 4 eurá.

Rovnako veľkú výhru získal v druhom eurojackpotovom poradí aj jeden hráč zo Švédska. V treťom poradí boli úspešní až ôsmi hráči – štyria z Nemecka, dvaja z Fínska, jeden z Dánska a jeden zo Španielska. Každý z nich získal v piatok 25. novembra 131 521,40 eura. Keďže 41-miliónový jackpot odolal, už v nasledujúci utorok 29. novembra sa bude hrať o hlavnú výhru vo výške 47 mil. eur.

Tento rok sa už šiestim slovenským hráčom podarilo v lotérii Eurojackpot získať výhru v druhom poradí a šestnásti našinci boli úspešní v treťom výhernom poradí. K dnešnému dňu (k 27. novembru 2022) eviduje spoločnosť TIPOS od 9. októbra 2015 už 94 výhier, ktoré Slováci získali v prvom, druhom alebo treťom poradí lotérie Eurojackpot. Dohromady získali v prvých troch výherných poradiach vyše 93,8 mil. eur.