Rozhýbali sme Donovaly! Čo ste mohli zažiť na Športuj Slovensko?

Podujatie pre celú rodinu Športuj Slovensko má za sebou úspešnú predposlednú zastávku v tomto roku. Slnečný prázdninový deň si na Donovaly prišlo užiť takmer 2 000 ľudí, do súťaží v behu a v jazde na bicykli sa zapojilo približne 500 detí. Na podujatí nechýbali ani športové hviezdy, ktoré malých bojovníkov nielen povzbudzovali v cieli, ale si spolu s nimi vyskúšali i rôzne športy. Veľkým lákadlom bola škola golfu so strieborným medailistom z Tokia Rorym Sabbatinim.

„Chcem sa poďakovať všetkým, ktorí dnes prišli. Športuj Slovensko je už tradičné podujatie v našom kalendári a patrí k mojim obľúbeným, pretože tu mám príležitosť stretnúť sa nielen s olympionikmi, ale aj s mladými športovcami a rodičmi, ktorí sa starajú o to, aby sa ich deti venovali športu,” privítal návštevníkov prezident Slovenského olympijského a športového výboru Anton Siekel, ktorý zároveň dodal: „Hlavným cieľom Športuj Slovensko je priviesť deti k športu a chcel by som sa poďakovať rodičom za to, že sem priviedli svoje deti a spolu s nimi zažijú výnimočnú atmosféru, ktorá podľa mňa patrí do každej rodiny. Hovorím o spoločnom športovaní, stretnutí s olympionikmi a ich veľkými športovými príbehmi. Som veľmi rád, že môžem byť pri tom.”

"V mene spoločnosti TIPOS, národná lotériová spoločnosť, a. s. chcem povedať, že sa úprimne tešíme z toho, že sa toto podujatie organizuje a že aj naša spoločnosť mohla toto podujatie podporiť. Program je koncipovaný tak, aby si na svoje prišli malí aj veľkí, dievčatá aj chlapci, rodičia aj deti, jednoducho celé rodiny. Užime si dnešný deň naplno, zašportujme si v tomto krásnom prostredí, nechajme sa inšpirovať našimi športovými hviezdami, ktoré sú tu dnes s nami," zaželal návštevníkom podujatia Oliver Felszeghy, podpredseda predstavenstva a výkonný riaditeľ sekcie finančnej a právnej spoločnosti TIPOS. Spoločnosť TIPOS je totiž už viac ako 10 rokov hrdým exkluzívnym partnerom Slovenského olympijského a športového výboru, ktorý toto podujatie organizuje.

Podujatie svojou prítomnosťou osviežili aj niekoľkí športovci, medzi ktorými nechýbal ani strieborný medailista z Tokia Rory Sabbatini. Andreas Žampa, Klaudia Medlová a Anastasia Kuzminová čakali v cieli malých súťažiacich v behu a v jazde na bicykli, neskôr sa k nim pripojili aj Danka Barteková či Elena Kaliská. Športový deň sa ukončil veľkou autogramiádou športovcov, ktorí s úsmevom rozdávali podpisové karty.

Na megaihrisku zožal najväčší úspech golf s Rorym Sabbatinim

Megaihrisko Športuj Slovensko bolo od ranných hodín plné detí, ktoré si pod vedením skúsených trénerov a inštruktorov mohli vyskúšať množstvo športov. Najväčší záujem vzbudila škola golfu s Rorym Sabbatinim, ako aj MMA zóna. Nezaostávali však ani ďalšie športoviská, na ktorých malí návštevníci zbierali pečiatky na svoje hracie karty, za ktoré potom dostali malý darček. Deti si mohli vyskúšať atletické disciplíny, teqball, gymnastiku, box a mnohé ďalšie.

Do cieľa Športuj Slovensko dobehlo a dobicyklovalo takmer 500 detí

Do súťaží v behu a v jazde na bicykli sa celkovo zapojilo takmer 500 detí. „Úsmevy a radosť o očiach detí, keď im v cieli gratulovali športovci, je pre nás tým najväčším zadosťučinením,” povedala Dominika Šmihulová z SOŠV. Každé registrované dieťa dostalo od organizátora štartový balík s tričkom a batohom Športuj Slovensko a v cieli bolo každé z nich ozdobené špeciálnou medailou. Prví traja z každej kategórie získali vecné ceny a na záver podujatia sa spomedzi zaregistrovaných žreboval i výherca bicykla.

Bratislavské finále už v septembri

Športuj Slovensko sa už pomaly blíži do svojho tohtoročného finále. Poslednou zastávkou bude Bratislava, kde 3. septembra ožije námestie pred nákupným centrom Eurovea. Registrácia do súťažných disciplín je už spustená a „štartovné” je tento rok úplne zadarmo.

(zdroj: www.olympic.sk , foto: SOŠV - Andrej Galica)