Prvého septembra vyhral v Eurojackpote jeden Slovák takmer 450-tisíc eur

Prvého septembra mali Slováci štátny sviatok, ale nejeden z nich asi netrpezlivo čakal na večerné žrebovanie nadnárodnej lotérie Eurojackpot, ktoré sa pravidelne uskutočňuje v piatok a v utorok vo fínskych Helsinkách. Pre jedného Slováka to musel byť nezabudnuteľný večer, lebo v medzinárodnej niekoľkomiliónovej konkurencií eurojackpotových hráčov patril medzi štyroch najlepších, z ktorých každý jeden vyhral v druhom poradí lotérie Eurojackpot skvelých 447 557,90 eura.

Vyše 28-miliónový jackpot 1. septembra nepadol. Zato v druhom poradí, s výškou výhry 447 557,90 eura, bol okrem jedného Slováka úspešný aj jeden Nemec, jeden Lotyš a jeden fínsky hráč. V treťom výhernom poradí, ktoré býva pre hráčov tiež lákavé, bol úspešný jeden Maďar, jeden Poliak, jeden Španiel a jeden nemecký hráč. Každý z nich získal výhru v treťom poradí vo výške 252 401,80 eura. Nasledujúci utorok, ktorý pripadne na 5. septembra, sa bude v Eurojackpote hrať o výhru v prvom poradí vo výške 33 mil. eur.

Našinec, ktorý mal v piatok šťastie v Eurojackpote, uzatvoril svoju stávku na jednom z predajných miest spoločnosti TIPOS v Banskobystrickom kraji. Na tikete pre lotériu Eurojackpot vyplnil svojimi číslami jedno hracie pole a stávku si predplatil na štyri žrebovania. Obsluhe terminálu zaplatil za takúto stávku 8 eur. Nezabudnuteľnú chvíľu zažil šťastný Slovák v poslednom, vo štvrtom predplatenom žrebovaní. Jeho stávka obsahovala čísla 1, 13, 16, 23, 27 a powerballovú dvojicu 6 a 10. Od vyžrebovaných čísel pre Eurojackpot sa líšila len jediným číslom – powerballovou šestkou! Tá Slováka delila od multimiliónovej výhry. Vyžrebované powerballové čísla boli totiž 10 a 11.

Tento rok sa zatiaľ piatim slovenským hráčom v lotérii Eurojackpot podarilo získať výhru v druhom poradí a ôsmi získali výhru v treťom poradí. K dnešnému dňu (k 2. septembru 2023) eviduje spoločnosť TIPOS od 9. októbra 2015 už 108 výhier, ktoré Slováci získali v prvom, druhom alebo treťom poradí lotérie Eurojackpot. Dohromady získali v prvých troch výherných poradiach vyše 97,7 mil. eur.

Výherné čísla pre lotériu Eurojackpot sa žrebujú v utorok a v piatok. Cena za jeden tip na jedno žrebovanie je 2 eurá.