Previerka našej atletickej špičky pred OH v Paríži, aj boj o cenné body

Legendárny atletický míting TIPOS P-T-S bude už po 59. raz oslavou našich najlepších atlétov a prehliadkou ich talentu, odhodlania a tvrdej práce.

Šprintér na 100 m a 200 m Filip Federič, šprintérka a prekážkarka Viktória Forster a prekážkarka na 400 m Daniela Ledecká. (Foto: TIPOS)

V Banskej Bystrici, kam sa míting minulý rok presunul, sa stretne slovenská juniorská aj seniorská špička. Medzi atraktívnymi pretekmi na 100 a 200 m nebudú chýbať Ján Volko ani Filip Federič. O popredné miesta zabojujú aj haloví rekordéri a českí úradujúci šampióni.

Ženské šprinty ponúknu duely najlepších Sloveniek s kvalitnými zahraničnými súperkami. Miláčik publika – Viktória Forster vlani zlepšila slovenský rekord na 100 m a na prekážkovej stovke vyrovnala vlastný rekord.

Do hlavného programu 59. ročníka mítingu TIPOS P-T-S zaradili organizátori celkovo 16 disciplín, 9 mužských (100 m, 200 m, 400 m, 400 m prek., výška, trojskok, oštep, kladivo, 5000 m chôdza) a 7 ženských (100 m, 800 m, 100 m prek., 400 m prek., diaľka /Memoriál Evy Šuranovej/, kladivo, 5000 m chôdza).

Účastníci TB k 59. ročníku mítingu P-T-S, zľava: šprintér Filip Federič, prekážkarky Daniela Ledecká a Viktória Forster, manažérka úseku marketingu spoločnosti TIPOS Martina Fatyková, viceprezident SAZ i organizačného výboru mítingu TIPOS P-T-S Ladislav Asványi a generálny sekretár SAZ a riaditeľ 59. ročníka mítingu TIPOS P-T-S Vladimír Gubrický. (Foto: TIPOS)

„Snažíme sa urobiť všetko tak, aby sme našej špičke vytvorili čo najlepšie podmienky na dosiahnutie kvalitných výkonov a získanie potrebných bodov do kvalifikačných rebríčkov o postup na európsky šampionát a olympijské hry. Sme radi, že nám v tomto pomohol aj TIPOS, ktorý je znova hlavný reklamný partner tohto tradičného mítingu s bohatou históriou,“ zdôraznil Ladislav Asványi, viceprezident SAZ i organizačného výboru mítingu TIPOS P-T-S.

„V mene spoločnosti TIPOS ako najväčšieho podporovateľa športu na Slovensku by som rada povedala, že sa tešíme z toho, že sa toto tradičné atletické podujatie organizuje, a že sme opäť jeho hlavným partnerom. V záujme TIPOSu je podporovať zmysluplné projekty spojené so športom a TIPOS P-T-S je toho dôkazom,“ uviedla Martina Fatyková, manažérka úseku marketingu národnej lotériovej spoločnosti TIPOS, a. s., hlavného partnera mítingu.

Štartová listina pretekov sa vzhľadom na úvod sezóny nerodí ľahko. Záujem o štart na TIPOS P-T-S 2024 je totiž obrovský. Organizátori musia záujemcov odmietať.

Šprintéri Filip Federič a Viktória Forster, manažérka úseku marketingu spoločnosti TIPOS Martina Fatyková a prekážkarka Daniela Ledecká. (Foto: TIPOS)

„Výber pretekárov je zložitý, ´bijú´ sa dve veci – jedna je dať našim elitným atlétom možnosť získať čo najviac bonusových bodov v kvalifikácii na OH a ME, na druhej strane však potrebujeme aj zahraničné hviezdy, aby mal míting cveng a zachoval si kvalitu z predošlých ročníkov. Preto sa štartovka skladá veľmi ťažko. Snažíme sa však spomenuté dve veci vybalansovať, hoci je to extrémne náročné,“ podotkol generálny sekretár SAZ a riaditeľ 59. ročníka mítingu TIPOS P-T-S Vladimír Gubrický.

My všetkým účastníkom, ako aj organizátorom držíme palce a nech radosť zo športu víťazí!