Poznáme najlepších slovenských hokejistov zo sezóny 2022/2023

Fanúšikovia slovenského hokeja už od stredy poznajú hráčov, ktorí sa na základe svojich športových výkonov stali súčasťou All Star TIPOS Extraligy 2022/2023.

Na slávnostnom galavečere Hokejista roka 2023 vyhlásili spomedzi slovenských extraligových hokejistov medzi najlepších brankára Stanislava Škorváneka z HK Dukla Ingema Michalovce, obrancov Matta MacKanzieho z HC Slovan Bratislava a Jordona Southorna z HC Košice, a útočníkov Maxa Gerlacha (z HC 21 Prešov), Michala Chovana (z HC Košice) a Branta Harrisa (z HC Slovan Bratislava).

„Hokej nám robí všetkým radosť. Tá sezóna bola fakt vyrovnaná, dynamika bola dobrá. Myslím si, že to bola dobrá sezóna, a hlavne prvá plnohodnotná – bez covidu,“ povedal na galavečere predseda predstavenstva a generálny riaditeľ národnej lotériovej spoločnosti TIPOS Oliver Felszeghy predtým, ako odovzdal ocenenia v kategórii All Star TIPOS Extraligy 2022/2023.

Najvyššia hokejová liga – extraliga nesie značku TIPOS od roku 2020 - išlo tak už o tretiu sezónu. Majstrami TIPOS Extraligy v sezóne 2022/2023 sa stali hokejisti HC Košice, ktorí v piatom finálovom stretnutí zdolali na domácom ľade HKM Zvolen 3:0 a v sérii triumfovali 4:1 na zápasy. Pre "oceliarov" je to deviaty slovenský titul v histórii, čím sa vyrovnali Slovanu Bratislava.

Víťazom ankety Hokejista roka 2023 sa stal hráč NHL Tomáš Tatar. Je to jeho prvé ocenenie v tejto prestížnej slovenskej ankete. Zároveň ho ocenili aj ako najlepšieho útočníka. Tatar sa stal v poradí pätnástym Hokejistom roka. Vlani tento titul získal talentovaný Juraj Slafkovský.

V kategórii Najlepšia hokejistka zvíťazila Nela Lopušanová, ktorá sa v sezóne 2022/2023 stala fenoménom vo svetovom ženskom hokeji. Lopušanová bola najproduktívnejšou hráčkou IIHF Majstrovstiev sveta žien do 18 rokov. Titul najproduktívnejšej hráčky získala aj na zimnom Európskom olympijskom festivale mládeže 2023 (EYOF 2023).

O laureátoch rozhodli v anketovom hlasovaní zástupcovia slovenských klubov, členovia Výkonného výboru SZĽH, členovia vedenia SZĽH a hokejoví novinári.

(foto: SZĽH)