Posledné januárové žrebovanie v „malom lote“ prinieslo šťastie jednému z hráčov

Koniec tohtoročného januára pripadol na stredu, keď sa žrebujú aj výherné čísla pre obľúbenú hru LOTO 5 z 35. Prvý kalendárny mesiac bol pre hráčov „malého lota“ úspešným až do posledného dňa, spoločnosť TIPOS totiž zaznamenala 31. januára výhru v prvom poradí vo výške 20 846,02 eura.

Šťastlivec, ktorý v stredu zožal úspech, uzatvoril svoju stávku v „malom lote“ na jednom z predajných miest spoločnosti TIPOS v Žilinskom kraji. Obsluhu terminálu požiadal o náhodnú osemtipovú stávku v hre LOTO 5 z 35 s doplnkovou hrou JOKER. Za takúto stávku zaplatil obsluhe 4,50 eura.

Jeden z hráčových ôsmich náhodných tipov v „malom lote“ obsahoval čísla 9, 15, 16, 28 a 33. Práve tieto čísla boli v stredu 31. januára 2024 vyžrebované ako výherné pre hru LOTO 5 z 35, a šťastlivec tak získal výhru v prvom poradí vo výške 20 846,02 eura.

V deviatich januárových žrebovaniach výherných čísel pre hru LOTO 5 z 35 zaznamenala národná lotériová spoločnosť TIPOS päť takých, v ktorých hráči získali aspoň jednu výhru v prvom poradí, resp. jackpot. V januári mali takéto šťastie až 9 hráči. Dve zo spomenutých piatich žrebovaní mali totiž v prvom poradí až po troch výhercov.

Hra LOTO 5 z 35 patrí medzi číselné lotérie s malým základným vkladom na jednu stávku. Hodnota jedného tipu je len 0,50 eura. Zároveň ide o číselnú lotériu s najvyššou šancou na získanie hlavnej výhry. Pravdepodobnosť výhry v prvom poradí v hre LOTO 5 z 35 je približne 1 : 324 000. Päť výherných čísel pre „malé loto“ sa žrebuje dvakrát za týždeň - v stredu a v nedeľu.