Podporujeme každoročné udeľovanie ocenení slovenským osobnostiam

TIPOS, národná lotériová spoločnosť, a. s. každoročne podporuje množstvo projektov zo športovej, sociálnej, ale aj kultúrnej oblasti. Preto sa rozhodla stať partnerom známeho udeľovania ocenení Krištáľové krídlo aj pre rok 2022. Krištáľové krídlo je každoročne udeľované osobnostiam na Slovensku, ktoré dosiahli vo svojom profesnom odvetví mimoriadnu odbornosť a úspech. Ocenenie je udeľované v rôznych odvetviach spoločenského, kultúrneho, hospodárskeho a verejného života. Ide o ocenenie a vyzdvihnutie jedinečných ľudí a ich profesionálnych výkonov, ktoré si zaslúžia najväčšiu úctu.

Krištáľové krídlo je udeľované od roku 1997 a za ten čas sa stalo rešpektovaným ocenením, ktoré odráža najvyššiu odbornosť laureáta. V súčasnosti sa ocenenie udeľuje v kategóriách filantropia, hospodárstvo, publicistika a literatúra, divadlo a audiovizuálne umenie, výtvarné umenie, hudba, šport, medicína a veda a udeľuje sa i mimoriadna cena za celoživotné dielo, mimoriadny úspech v zahraničí či iný významný počin.

Program galavečera Krištáľového krídla prezentuje kultúru s dôrazom na slovenskú národnú kultúru a kultúru národnostných menšín a etnických skupín, ich život a názory, významné domáce a zahraničné osobnosti.

V roku 2022 pôjde o jubilejný 25. ročník Krištáľového krídla, čo je dôkazom obsahovej a spoločenskej nadčasovosti. A naša spoločnosť TIPOS bude pri tom.

Za 24 rokov existencie bolo ocenených už 246 najvýznamnejších osobností Slovenska vo výbere viac ako 136 porotcov. Tohtoročným laureátom držíme palce!