Po mesiacoch konečne jazdia na nových autách!

Nové automobily vyhrali ešte pred Vianocami, teraz môžu konečne aj jazdiť. (Foto: TIPOS)

Autá vyhrali pred Vianocami, väčšina výhercov si však prvýkrát sadla za volant až tento týždeň. Šesť Slovákov z celého Slovenska si mohlo konečne postupne vyzdvihnúť svoje nové automobily. Tie vyhrali ešte na konci roka 2020 vo Víťaznej jazde s LOTOm. (Foto: TIPOS)

TIPOS, národná lotériová spoločnosť, a. s. mohla konečne odovzdať výhercom, ktorým tak nestihla spraviť pred Vianocami, ich nové automobily. Novučičké autá KIA Optima, každé v hodnote viac ako 40-tisíc eur, čakali na svojich nových majiteľov dlhšie, a to z dôvodu opatrení v boji proti COVID-19. Výhercovia ich vyhrali vďaka predvianočným prémiovým žrebovaniam obľúbenej číselnej hry LOTO, avšak pre zatvorenie obchodných prevádzok a nemožnosť cestovať medzi okresmi však niektoré z nich nebolo možné fyzicky výhercom odovzdať. (Foto: TIPOS)

„Výhercovia sa svojich výhier už nevedeli dočkať. V TIPOSe nás trápilo, že sme autá nemohli všetkým výhercom odovzdať už skôr. Aj v tomto prípade bola však na prvom mieste ochrana zdravia a s tým súvisiace dodržiavanie protiepidemiologických opatrení, takže sme nechceli žiadne platné nariadenia porušovať. Okamžite po opätovnom ,otvorení‘ okresov, obchodných prevádzok a uvoľnení opatrení sme však svoj záväzok voči výhercom vyrovnali. Majiteľom nových osobných automobilov želám veľa šťastných kilometrov,“ vysvetlil generálny riaditeľ a predseda predstavenstva spoločnosti TIPOS Marek Kaňka. (Foto: TIPOS)

Šesť novučičkých automobilov bude brázdiť cesty naprieč celým Slovenskom. Dvaja výhercovia sú totiž z východného Slovenska, traja zo západného Slovenska a jeden zo stredného Slovenska.

Predvianočná víťazná jazda s LOTOm nebola prvá. Už na jeseň rozdala slovenská lotériová spoločnosť prvých päť automobilov v rámci jesenného prémiového žrebovania. Spoločnosť TIPOS chce aj takýmito prémiovými žrebovaniami zatraktívniť číselnú hru LOTO. V takýchto prémiových žrebovaniach bude spoločnosť TIPOS pokračovať.