Patrik Jány je vo skvelej predolympijskej forme. Vystrieľal si titul v ankete TIPOS Športovec mesiaca

Nielen v apríli, ale aj počas mája dominoval hokej. Veď na MS v ľadovom hokeji mali šancu zažiariť aj naši hokejisti. Naproti tomu mohli vyniknúť naši šprintéri na domácom atletickom mítingu TIPOS P-T-S. Nakoniec je to trochu inak a májovú anketu TIPOS Športovec mesiaca ovládol olympionik Patrik Jány, ktorý dominoval aj v marcovej ankete. Sú to skvelé správy pred olympiádou v Paríži, pretože sa momentálne prezentuje v skvelej forme.

V tradičnej športovej ankete dostal najviac hlasov športový strelec Patrik Jány. Vo svojich 26 rokoch sa stal majstrom Európy vo vzduchových zbraniach. V chorvátskom Osijeku dominoval v ľahu na 50 m, pričom sa mu darilo aj v tímovej súťaži a spolu so Štefanom Šulekom a Ondrejom Holkom vystrieľali zlatú medailu. Len o 4 hlasy menej v ankete dostala Lenka Poláčková, ktorá ako desiata žena na svete dokázala vystúpiť na vrchol Mount Everestu bez použitia pomocného kyslíka. Víťaznú trojicu májovej ankety TIPOS Športovec mesiaca uzatvorila vodná slalomárka Zuzana Paňková, ktorej sa podarilo na európskom šampionáte v K1 v slovinskom Tacene vyjazdiť striebornú medailu.

Na výkony slovenských športovcov sa môžeme tešiť aj počas júna. Budú to nielen Majstrovstvá Európy vo futbale či Majstrovstvá Európy v atletike v Ríme, na ktorých môžu naši športovci zažiariť, získať si srdcia športových fanúšikov a dokonca aj olympijskú miestenku.

TIPOS naďalej fandí slovenským športovcom a podporuje ich na ceste za víťazstvami ako najväčší podporovateľ slovenského športu. Meno ďalšieho víťaza ankety TIPOS Športovec mesiaca jún sa dozvieme už 1. júla. Tešme sa spolu, vchádzame do predolympijskej fázy.

Poradie v ankete TIPOS Športovec mesiaca – máj

1.Patrik Jány (športová streľba); 2.Lenka Poláčková (ultramaratón); 3.Zuzana Paňková (vodný slalom); 4.-5.Tajmuraz Salkazanov (zápasenie) a Gabriela Gajanová (atletika); 6.Libor Hudáček (hokej); 7.Ingrida Bakoš Suchánková (karate); 8.-9.Viktória Chladoňová (cyklokros) a Patrioti Levice (basketbal); 10.-14.Danka Barteková (športová streľba), hádzanárky Iuventy Michalovce, hokejisti Slovenska, parahokejisti Slovenska a štvorkajak.