Olympijský festival v Šamoríne privíta prvých olympionikov z Tokia. Príde aj Matej Beňuš!

Prvý týždeň Olympijského festivalu v Šamoríne zožal veľký úspech. Do areálu festivalu v x-bionic® sphere zavítali tisícky návštevníkov, ktorí sa prišli zabaviť a vyskúšať si rozmanité športy. Najväčší športový festival pokračuje aj cez víkend a fanúšikovia sa môžu tešiť nielen na bohatý program, ale aj na prvých olympionikov, ktorí sa vrátili z Tokia.

Vstup na festival je pre všetkých bezplatný a cez víkend organizátori spolu so SATUR zabezpečujú bezplatnú kyvadlovú dopravu z Bratislavy do x-bionic® sphere a naspäť. Autobus odchádza v sobotu a v nedeľu o 10:30 spred Istropolisu a do Bratislavy sa vracia o 20:30.

Dominika Mirgová, Tárajko a Popletajka a veľa športu!

„Už túto sobotu sa najmenší športoví fanúšikovia môžu tešiť na kocert Tárajka a Popletajky, tí väčší na Dominiku Mirgovú,” prezradila Kristína Czuczová, riaditeľka marketingu Slovenského olympijského a športového výboru, ktorý Olympijský festival organizuje po prvýkrát v histórii Slovenska. Kultúrny program je síce dôležitý, ale grom festivalu je šport.

Deti spolu so svojimi rodičmi môžu odhaliť svoj športový talent na rôznych športoviskách a vyskúšať si atletiku, gymnastiku, futbox, box, lezenie a mnohé ďalšie športy. Skúšali ste už niekedy golf? Či je už vaša odpoveď kladná, alebo záporná, počas celého víkendu bude v areáli festivalu k dispozícii aj golf pre verejnosť.

Detskí návštevníci pri vstupe dostanú kartu so šiestimi prázdnymi políčkami. Ak sa im podarí vyskúšať si aspoň šesť športov a zaplniť celú kartu, získajú zľavu na vstup do x-bionic® aquatic sphere. Za cenu trojhodinového vstupu získajú celodenný, zľava je platná v ten deň.

Z Tokia rovno na Olympijský festival

Sobotnou čerešničkou na torte bude stretnutie a autogramiáda slovenských olympionikov, ktorí sa len nedávno vrátili z Tokia. Chýbať nebude ani vodný slalomár Matej Beňuš, ktorý v disciplíne C1 obsadil vynikajúce 6. miesto. Autogramiáda olympionikov je naplánovaná o 17:30 hod. pod hlavným pódiom.

Kúsok Japonska na Slovensku

Vzhľadom na to, že olympijské hry sa tento rok konajú v japonskom Tokiu, organizátori sa rozhodli prostredníctvom zaujímavých aktivít predstaviť aj hosťujúcu krajinu Hier. „Návštevníci už mali možnosť vyskúšať si tradičné skladanie origami, túto sobotu si spolu zahráme shogi - japonskú hru podobnú nášmu šachu a v nedeľu odhalíme krásu japonského umenia kaligrafie,” priblížila nám Czuczová.

TIPOS ponúka na festivale e-športy

Stánok národnej lotériovej spoločnosti TIPOS bude počas Olympijského festivalu v Šamoríne otvorený pre návštevníkov každý piatok, sobotu a nedeľu – vždy v čase od 10:00 do 19:00. Okrem toho bude stánok v rovnakých hodinách otvorený pre hostí aj v pondelok 26. júla. Čo TIPOS pripravil pre svojich hostí? TIPOS, ako podporovateľ športu a e-športu na Slovensku, ponúkne fanúšikom zahrať si zaujímavé videohry so športovou tematikou a pripravená bude aj virtuálna realita. Hostia v stánku TIPOSu si budú môcť v uvedené dni, vždy o 16:00, zasúťažiť aj o milé ceny.

Brány Olympijského festivalu sú otvorené do 8. augusta a môžete prísť každý deň. Viac informácií a kompletný program nájdete na www.olympic.sk/festival

(Zdroj: web SOŠV - www.olympic.sk)