Olympijský festival má za sebou záverečný deň

V nedeľu 8. augusta sa konal posledný deň Olympijského festivalu v Šamoríne. Festival plný športu, hudby a dobrej zábavy prebiehal súčasne s olympijskými hrami v Tokiu. Práve počas záverečného dňa privítali fanúšikovia slovenského športu našich olympionikov, medzi ktorými nechýbali ani zlatá Zuzana Rehák Štefečeková a strieborní Jakub Grigar a Rory Sabbatini.

Športoví nadšenci spoznali karate, vyskúšali si aj golf

Už od rána sa návštevníci Olympijského festivalu rozhodne nenudili. Po otvorení areálu na nich čakali golfové ihriská aj predstavenie karate. Tento šport sa predstavil aj na hlavnom pódiu. Nechýbala ani exhibícia mladých talentov. „Chceme, aby sa deti vedeli hýbať a aby bolo postupne na čom stavať. Keď prídu, začínajú so základmi, aby sa vedeli hýbať, spoznali sa na tatami a aby sa nebáli, pretože dospelí vnímajú kopy a údery inak ako deti, takže v tomto majú výhodu,“ hovoril predseda klubu karate Budokan Samaria v Šamoríne Ladislav Varga.

Návštevníci boli spokojní, užili si všetky športoviská

Počas 17 dní si malí aj veľkí užívali množstvo športovísk. Počas celého festivalu tu pre nich bol stolný tenis, futbal, boxerský ring, lezecká stena či rôzne atletické disciplíny. Okrem stálych športovísk sa počas festivalu vystriedali desiatky iných športov, ako napríklad športová streľba, golf, paralympijské športy, šerm či orientačný beh. O zábavu a dobrý program sa starali aj jednotliví partneri podujatia vďaka svojim prezentačným stánkom. Nechýbal ani program exkluzívneho partnera celého festivalu, národnej lotériovej spoločnosti TIPOS.

Vítanie olympionikov za búrlivého potlesku

Na Olympijskom festivale v Šamoríne v nedeľu nechýbalo množstvo športovcov, ktorí ešte pred pár dňami bojovali o medaily v Tokiu. Do areálu X-bionic sphere prišli vodný slalomár Matej Beňuš, lukostreľkyňa Denis Baránková, stolní tenisti Ľuboš Pištej a Barbora Balážová, atlétka Gabriela Gajanová, rýchlostný kanoista Peter Gelle, strieborný vodný slalomár Jakub Grigar, zlatá strelkyňa Zuzana Rehák Štefečeková, strieborný golfista Rory Sabbatini, strelec Patrik Jány, športová gymnastka Barbora Mokošová, strelci Erik Varga a Marián Kovačócy, prekážkarka Emma Zapletalová aj šprintér Ján Volko. Veľký potlesk zožali Rory Sabbatini a Zuzana Rehák Štefečeková, ktorí prišli ukázať svoje medaily do Šamorína. Jakub Grigar si túto milú povinnosť splnil pred pár dňami priamo po prílete z Japonska. Po rozhovore s úspešnými športovcami odovzdal Anton Siekel olympijskú pochodeň prezidentovi Slovenského paralympijského výboru Jánovi Riapošovi. Už o pár dní sa totiž začínajú v Tokiu paralympijské hry.

O zábavu sa postaral folklórny súbor aj skupina Para

Počas záverečného dňa nebola núdza ani o hudobný sprievod. Najskôr roztancovali návštevníkov šikovní chlapci a dievčatá z folklórneho súboru Hriňovčan. Záverečnou bodkou za Olympijských festivalom v Šamoríne bola hudobná skupina Para. Tá zahrala množstvo svojich známych hitov a ukončila najdlhší a najväčší športový festival na Slovensku.

Ďakujeme všetkým návštevníkom za účasť a za skvelú atmosféru, ktorú svojou prítomnosťou vytvárali.

(Zdroj: web SOŠV – www.olympic.sk)