Obľúbená relácia TIPOS TALENT TÝŽDŇA opäť na televíznych obrazovkách

Jedinečná športová relácia TIPOS TALENT TÝŽDŇA štartuje v nedeľu 6. marca svoju tretiu sériu. S projektom TIPOS TALENT TÝŽDŇA prišla národná lotériová spoločnosť TIPOS ešte v lete v roku 2020 a vzhľadom na obľúbenosť tejto športovej relácie medzi televíznymi divákmi bude v predstavovaní mladých športových talentov zo Slovenska a ich ceste za úspechom pokračovať aj tento rok. Športovcov do relácie vyberá v spolupráci so Slovenským olympijským a športovým výborom a Asociáciou profesionálnych hokejových klubov. V tejto sezóne čakajú na divákov viaceré novinky.

„Už tradične programom sprevádza fantastická športovkyňa a bronzová medailistka z letných olympijských hier v roku 2012 Danka Barteková, ktorú však bude v tejto sezóne striedať náš strieborný medailista v disciplíne K1 z letných olympijských hier z roku 2021 Jakub Grigar. Okrem toho budeme vysielať z priestorov nových štúdií JOJ Šport. Štúdio má modernú grafiku a vybavenie a výhodou je tiež to, že sa moderátori môžu v štúdiu pri moderovaní voľnejšie pohybovať. Niektoré rozhovory s mladými talentmi budeme natáčať aj v priestoroch Slovenského olympijského a športového múzea a do relácií budeme pozývať aj skúsených športovcov reprezentujúcich Slovenský olympijský a športový výbor, Asociáciu profesionálnych hokejových klubov či Slovenský zväz ľadového hokeja,“ vymenovala novinky pre túto sezónu Ivana Skokanová, hovorkyňa spoločnosti TIPOS.

Národná lotériová spoločnosť plánuje do konca roka pripraviť 43 častí relácie TIPOS TALENT TÝŽDŇA. V najbližších častiach sa predstaví napríklad skvelá Renáta Vodnyánszka v skoku do diaľky, športová gymnastka Sára Surmanová, so svojimi úspechmi vo veslovaní sa podelí s divákmi Peter Strečanský a predstaví sa aj Arpád Fazekas, vôbec prvý šermiar v TIPOS TALENT TÝŽDŇA.

„Keď sme v roku 2020 s týmto projektom prišli, ani sme sa neodvážili dúfať, že bude až taký úspešný. Našim cieľom bolo predstaviť a zviditeľniť nadanú športovú mládež a amatérskych športovcov, ktorí majú na to, aby sa stali úspešnými reprezentantmi. Za ten čas, čo reláciu pripravujeme, sme si uvedomili, že mnohých športovcov, ktorých sme v relácii predstavili ako úspešné talenty so skvelou športovou budúcnosťou, sú dnes známe v povedomí širokej verejnosti. Svojho času sme napríklad predstavovali mladú bobistku Viktóriu Čerňanskú, ktorá sa dokonca kvalifikovala na zimné olympijské hry 2022 v Pekingu. A to je cieľom relácie – predstaviť verejnosti mladé talenty, ktoré majú na to, aby sa stali všeobecne známi, lebo sú skvelí v tom, čo robia a môžu sa stať pozitívnymi športovými vzormi,“ povedala Skokanová. „O úspešnosti projektu svedčia, okrem štatistík sledovanosti, aj desiatky návrhov s menami mladých talentov, ktorých by sme mohli verejnosti predstaviť a ktoré dostávame ako tipy priamo od divákov, ktorí našu reláciu sledujú,“ dodala Skokanová.

Spoločnosť TIPOS ako najväčší donor športu dlhodobo podporuje profesionálny a olympijský šport. Prostredníctvom tohto projektu chce však TIPOS zviditeľniť mladé talenty s veľkou športovou budúcnosťou. Podpora mladých talentov totiž prirodzene nadväzuje na podporu profesionálneho športu. Spoločnosť TIPOS preto pokračuje v projekte TIPOS TALENT TÝŽDŇA s televíziou JOJ už tretiu sezónu. Prvú reláciu z novej série odvysiela televízia už v nedeľu 6. marca 2022.