Obľúbená medzinárodná lotéria Eurojackpot dramaticky mení pravidlá hry

Obľúbená medzinárodná lotéria Eurojackpot, ktorú na Slovensku prevádzkuje už siedmy rok TIPOS, národná lotériová spoločnosť, a. s., dramaticky mení pravidlá hry. Pre veľký záujem hráčov sa totiž európske lotériové spoločnosti dohodli obľúbený Eurojackpot ešte viac zatraktívniť a od 25. marca 2022 sa bude výhra v prvom poradí môcť vyšplhať na maximálnu sumu až 120 miliónov EUR. Okrem toho sa bude žrebovať až dvakrát do týždňa.

V piatok 25. marca 2022 sa bude obľúbená medzinárodná lotéria Eurojackpot žrebovať podľa nových pravidiel. Novinkou bude, že jackpot sa bude môcť vyšplhať na neuveriteľných 120 mil. EUR a nie „iba“ na 90 mil. EUR, ako to bolo doteraz. Ďalšou novinkou je zvýšenie frekvencie žrebovaní výherných čísel pre Eurojackpot. Po novom sa bude žrebovať nielen v piatok, ale aj v utorok. „Prvé utorkové žrebovanie v lotérii Eurojackpot pripadne na 29. marca,“ informovala hovorkyňa TIPOSu Ivana Skokanová.

Mení sa aj herná matica, ktorá mala pôvodné nastavenie 5 / 50 + 2 / 10. „Po novom sa bude žrebovať z powerballového osudia, v ktorom bude 12 čísel. Nová matica bude teda 5 / 50 + 2 / 12,“ uviedla Skokanová.

Mení sa aj samotný tiket pre lotériu Eurojackpot. „Bude obsahovať už 5 hracích polí – stĺpcov. Možnosť zahrať si Eurojackpot aj s doplnkovou hrou Eurojackpot JOKER ostáva zachovaná. Samozrejme, že hráči budú mať naďalej možnosť uzatvárať predplatené a systémové stávky,“ povedala hovorkyňa TIPOSu. Cena jedného tipu v lotérii Eurojackpot na jedno žrebovanie sa nemení – ostáva naďalej na 2 eurách.

Minimálna výška jackpotu v medzinárodnej európskej lotérii ostáva na úrovni 10 mil. EUR, maximálna výška bude po novom 120 miliónov. „Aj tento piatok sa bude žrebovať o 10 mil. EUR. Ak jackpot nepadne, jeho výška sa bude zvyšovať, pričom vyšplhať sa bude môcť až do 120 mil. EUR. Atraktívne výhry, od niekoľkých desiatok tisíc eur až po niekoľko miliónov, však možno vyhrať aj v druhom a treťom výhernom poradí lotérie Eurojackpot,“ skonštatovala Skokanová.

Slovenskí hráči si po prvýkrát zahrali Eurojackpot 9. októbra 2015. Odvtedy spoločnosť TIPOS eviduje 74 prípadov (k 22. marcu 2022 – pozn.), keď Slováci vyhrali niektorú z výhier v prvom, druhom alebo treťom poradí. „Slováci majú doteraz 4 eurojackpotových milionárov. Jeden z nich vyhral v polovici októbra 2020 jackpot - takmer 59 mil. EUR. Už teraz držíme palce našim hráčom, aby čo najskôr pokorili hranicu 120 mil. EUR,“ uzavrela hovorkyňa TIPOSu.