O milióny v Eurojackpote môžete hrať už aj v utorok

V medzinárodnej lotérii Eurojackpot sa podľa nových pravidiel hrá o milióny nielen v piatok, ale bude sa hrať aj v utorok. Prvé utorkové žrebovanie čaká na hráčov už dnes, 29. marca 2022, a hrať sa bude o 16 mil. EUR.

V lotérii Eurojackpot sa 25. marca žrebovalo už podľa nových pravidiel. Podľa nich sa, okrem iného, zvyšuje frekvencia žrebovaní výherných čísel. Namiesto jedného, piatkového žrebovania, tak budú žrebovania dve – v utorok a v piatok. „Prvé utorkové žrebovanie v lotérii Eurojackpot pripadlo už na dnes, 29. marca,“ informovala hovorkyňa TIPOSu Ivana Skokanová.

Nové pravidlá zmenili aj výšku maximálnej možnej výhry v lotérii Eurojackpot. „Najatraktívnejšou novinkou je, že jackpot sa bude môcť vyšplhať na neuveriteľných 120 mil. EUR a nie „iba“ na 90 mil. EUR, ako to bolo doteraz,“ uviedla Skokanová. Dodala, že minimálna výška jackpotu v medzinárodnej európskej lotérii ostáva na úrovni 10 mil. EUR.

V prvom utorkovom žrebovaní lotérie Eurojackpot sa hrá o 16 mil. EUR. „Ak jackpot nepadne – či už v utorok, alebo v piatok, jeho výška sa bude zvyšovať, pričom vyšplhať sa bude môcť až do 120 mil. EUR. Atraktívne výhry, od niekoľkých desiatok tisíc eur až po niekoľko miliónov, však možno vyhrať aj v druhom a treťom výhernom poradí lotérie Eurojackpot,“ skonštatovala Skokanová. Aj v prvom žrebovaní s novými pravidlami, ktoré pripadlo na piatok 25. marca, sa podarilo jednému slovenskému hráčovi vyhrať v treťom poradí takmer 201 000 EUR.

Ako ďalej hovorkyňa informovala, zmenila sa aj herná matica, ktorá mala pôvodné nastavenie 5 / 50 + 2 / 10. „Po novom sa od piatku 25. marca žrebujú dve čísla z powerballového osudia, v ktorom je už 12 čísel. Nová matica je teda 5 / 50 + 2 / 12,“ vysvetlila Skokanová.

Zmenil sa aj samotný tiket pre lotériu Eurojackpot. „Obsahuje už 5 hracích polí – stĺpcov. Možnosť zahrať si Eurojackpot aj s doplnkovou hrou Eurojackpot JOKER ostáva zachovaná. Samozrejme, že hráči majú naďalej možnosť uzatvárať predplatené a systémové stávky,“ povedala hovorkyňa TIPOSu. Cena jedného tipu v lotérii Eurojackpot na jedno žrebovanie sa nezmenila – ostáva naďalej na 2 eurách. Nezmenená ostala aj cena za účasť v doplnkovej hre Eurojackpot JOKER na jedno žrebovanie – 1 euro.

Slovenskí hráči si po prvýkrát zahrali Eurojackpot 9. októbra 2015. Odvtedy spoločnosť TIPOS eviduje 75 prípadov (k 28. marcu 2022 – pozn.), keď Slováci vyhrali niektorú z výhier v prvom, druhom alebo treťom poradí.