Národný beh Devín – Bratislava bude pod záštitou TIPOSu

Sedemdesiaty tretí ročník populárneho Národného behu Devín – Bratislava, ktorý bude 9. kolom Bežeckého pohára SAZ 2021, sa uskutoční v nedeľu 28. novembra 2021. Partnerom obľúbeného podujatia je TIPOS, národná lotériová spoločnosť, a. s. , ktorá je najväčším podporovateľom športu na Slovensku. V roku stého výročia založenia pretekov sa tak najstaršie slovenské atletické podujatie pobeží pod názvom TIPOS Národný beh Devín – Bratislava.

„Spoločnosť TIPOS je poctená týmto významným partnerstvom. Národný beh Devín – Bratislava je už súčasťou atmosféry hlavného mesta a má množstvo športových fanúšikov. V spoločnosti TIPOS veríme, že partnerstvom s organizátormi prispejeme k vysokej úrovni podujatia,“ uviedla hovorkyňa spoločnosti TIPOS Ivana Skokanová. Dodala, že beh je športom, ktorý je založený na našom prirodzenom pohybe, preto má medzi ľuďmi veľkú základňu. „Dúfam, že na svoje si prídu i bežci z radov zamestnancov našej lotériovej spoločnosti.“

Spoločnosť TIPOS každoročne podporuje športové zväzy a množstvo projektov zo športovej oblasti. „TIPOS sa chce v rámci svojich partnerských aktivít podieľať na športovaní detí, mládeže, dospelých, amatérov i profesionálov. Pohyb a zdravie sú prirodzene prepojené a máme záujem, aby obyvatelia Slovenska mali čo najväčšie a najdostupnejšie možnosti športovania,“ dodala Skokanová z TIPOSu.

Národný beh Devín – Bratislava má prívlastok najstaršie slovenské atletické a bežecké podujatie. Po prvýkrát sa uskutočnil 24. apríla 1921. V premiére z Devína odštartovalo 37 bežcov a 21 z nich dobehlo do cieľa pred budovou SND na súčasnom Hviezdoslavovom námestí, vtedy ešte Palackého sady. Hoci preteky slávia storočnicu od svojho vzniku, doposiaľ sa uskutočnilo 72 ročníkov, keďže v čase II. svetovej vojny a prísne strážených hraníc v 50. a 60. rokoch minulého storočia v ére komunizmu sa preteky neorganizovali. V dôsledku pandémie ochorenia COVID-19 sa neuskutočnili ani vlani a aj v tomto roku sa z tradičného aprílového termínu preteky prekladali na jeseň.