Na Veľký piatok mali dvaja Slováci výnimočné šťastie v lotérii Eurojackpot

Aj keď sa na Slovensku podľa zákona o hazardných hrách neprevádzkujú na Veľký piatok lotérie a hry, jedna lotéria však výnimku má – Eurojackpot. Na tento sviatočný deň, ktorý tohto roku pripadol na 15. apríla, asi nezabudnú dvaja hráči zo Slovenska - v treťom výhernom poradí Eurojackpotu totiž získali po 93 582,10 eura. Rovnakú veľkú výhru získali v obľúbenej medzinárodnej lotérii aj šiesti Nemci, jeden hráč z Poľska a jeden z Nórska. Hlavná výhra vo výške 27 miliónov nepadla, a tak si hráči môžu v utorok 19. apríla zahrať už o 30 mil. eur.

Obaja úspešní Slováci uzatvorili svoje eurojackpotové stávky na predajných miestach TIPOS-u v Bratislavskom kraji.

Prvý z dvojice šťastných výhercov požiadal obsluhu terminálu o náhodnú jednotipovú stávku v lotérii Eurojackpot s doplnkovou hrou Eurojackpot JOKER. Takúto stávku si ešte predplatil na 6 žrebovaní a obsluhe terminálu zaplatil 18 eur. Šťastie v podobe výhry v treťom poradí vo výše 93 582,10 eura mal v prvom predplatenom období.

Druhý úspešný hráč sa rozhodol vyplniť svojimi číslami kompletný tiket pre lotériu Eurojackpot. Čiže vyplnil 5 hracích polí a zvolil si aj účasť v doplnkovej hre Eurojackpot JOKER. Za takúto stávku zaplatil 11 eur.

Minimálna výška jackpotu v medzinárodnej európskej lotérii je 10 mil. eur, maximálna výška je 120 miliónov. Ale atraktívne výhry – od niekoľkých desiatok tisíc eur až po niekoľko miliónov možno vyhrať aj v druhom a treťom výhernom poradí lotérie Eurojackpot. Tento rok sa doteraz podarilo slovenským hráčom Eurojackpotu získať 3 výhry v druhom poradí a 3 výhry v treťom poradí. Najvyššia výhra slovenského hráča v druhom poradí mala hodnotu 713 768,60 eura. V treťom výhernom poradí Eurojackpotu sa v tomto roku podarilo vyhrať jednému Slovákovi až 200 974 eur.

Slovenskí hráči si po prvýkrát zahrali Eurojackpot 9. októbra 2015. Odvtedy spoločnosť TIPOS eviduje 78 prípadov (k 16. 4. 2022 – pozn.), keď Slováci vyhrali niektorú z výhier v prvom, druhom alebo treťom poradí.

Výherné čísla pre lotériu Eurojackpot sa žrebujú v utorok a v piatok. Cena za jeden tip na jedno žrebovanie je 2 eurá.