„Malé loto“ má v prvom poradí znovu dvoch výhercov, obaja uzatvorili stávky v Žilinskom kraji

TIPOS, národná lotériová spoločnosť, a. s. zaznamenala v nedeľnom žrebovaní výherných čísel pre hru LOTO 5 z 35 dve výhry v prvom poradí. Každá bola vo výške 9 754,41 eura.

Obe víťazné stávky boli uzatvorené na predajných miestach spoločnosti TIPOS v Žilinskom kraji. Hráči, ktorí stávky uzatvorili, sa spoľahli na vlastné čísla. Jeden vyplnil dva stĺpce a do hry tak vložil 1 euro. Druhý hráč vyplnil na tikete pre hru LOTO 5 z 35 šesť hracích polí. Za šesťtipovú stávku zaplatil obsluhe terminálu 3 eurá.

Výhru 9 754,41 eura priniesli šťastným hráčom čísla 4, 5, 16, 27 a 31. Práve tie boli v nedeľu 22. augusta 2021 vyžrebované ako výherné pre hru LOTO 5 z 35.

Spoločnosť TIPOS v tomto roku doteraz uskutočnila 66 žrebovaní „malého lota“ a z nich v tridsiatich štyroch zaznamenala 44 výhier v prvom poradí, vrátane jackpotov. V ôsmich žrebovaniach získali výhru v prvom poradí, resp. jackpotovú výhru dvaja hráči a v jednom žrebovaní až traja hráči hry LOTO 5 z 35. Z toho v štyroch prípadoch získali výhry v prvom poradí dvojice hráčov, ktorí uzatvorili víťazné stávky v rovnakom kraji – v dvoch prípadoch išlo o stávky z Košického kraja, raz to boli stávky z Prešovského a raz zo Žilinského kraja. Aj v prípade, keď výhru v prvom poradí získali traja hráči, tak dvaja z nich uzatvorili stávku v rovnakom, v Banskobystrickom kraji.

Hra LOTO 5 z 35 patrí medzi číselné lotérie s malým základným vkladom na jednu stávku. Hodnota jedného tipu je len 0,50 eura. Zároveň ide o číselnú lotériu s najvyššou šancou na získanie hlavnej výhry. Pravdepodobnosť výhry v prvom poradí v hre LOTO 5 z 35 je približne 1 : 324 000. Päť výherných čísel pre „malé loto“ sa žrebuje dvakrát za týždeň – v stredu a v nedeľu.