Majstrovstvá SR v elektronických športoch pod hlavičkou TIPOSu

TIPOS získal pre spoluprácu v oblasti e-športov ďalšieho významného hráča na slovenskej scéne – agentúru Yvents. Ide o najväčšiu profesionálnu e-športovú agentúru na Slovensku, ktorá gamerom prináša špičkové podujatia v elektronických športoch. Národná lotériová spoločnosť sa vďaka tejto spolupráci stala exkluzívnym partnerom Majstrovstiev SR v elektronických športoch a generálnym partnerom vybraných podujatí na turnajovej platforme Yzone.sk. TIPOS pri plánovaní ďalšej expanzie v oblasti e-športov zohľadnil skúsenosti a úspechy agentúry Yvents. „Spoločnosť TIPOS je za 28 rokov svojej existencie verejnosťou vnímaná ako významný subjekt na slovenskom trhu lotérií a hier. Podobne aj spoločnosť Yvents má renomé najstaršej a najväčšej profesionálnej e-športovej agentúry na Slovensku. Už stabilne prináša na Slovensko špičkové e-športové podujatia a dlhodobo sa podieľa na budovaní a rozvíjaní e-športovej scény a komunity na Slovensku. Na naše spoločné projekty sa veľmi tešíme,“ povedal Stanislav Molnár, výkonný riaditeľ sekcie produktov a člen predstavenstva spoločnosti TIPOS.

„TIPOS je dlhodobo najväčším donorom športu na Slovensku. Podporou a partnerstvom s týmto významným subjektom na slovenskej hernej scéne smeruje spoločnosť TIPOS k naplneniu svojho cieľa a vízie byť jednotkou aj vo svete e-športov na Slovensku,“ poodhalil plány TIPOSu jeho generálny riaditeľ a predseda predstavenstva Marek Kaňka. Spoluprácou a partnerstvom na podujatiach organizovaných cez Yzone.sk dosiahne TIPOS zároveň výraznú viditeľnosť svojej značky, a to aj na projektoch tretích strán organizovaných na najväčšej slovenskej gamerskej platforme.

Na e-športových projektoch agentúry Yvents sa v roku 2020 zúčastnilo viac ako 20 000 hráčov a pozrelo si ich viac ako 350 000 agregovaných divákov. Agentúra tiež spravuje najväčšie e-športové stránky a portály na slovenskom trhu a organizuje rôzne významné podujatia ako napríklad: Univerzitné Majstrovstvá SR v elektronických športoch, firemnú e-športovú ligu, herný festival Y-Games a mnohé ďalšie. Okrem samotnej organizácie a prípravy podujatí je agentúra Yvents jedným zo zakladateľov oficiálnej a medzinárodne uznanej e-športovej asociácie na Slovensku - Slovenskej asociácie elektronických športov. Asociácia sa dlhodobo a úspešne venuje podpore a rozvoju e-športov u nás a je váženým a rešpektovaným členom medzinárodných e-športových federácií na Európskej i svetovej úrovni.

Majstrovstvá SR v elektronických športoch sú prvým progamingovým podujatím na Slovensku. Projekt má za sebou už svoj štvrtý ročník a stabilne sa jedná o najsledovanejšie e-športové podujatie na Slovensku. V roku 2020 sa Majstrovstvá SR v elektronických športoch stali prvým e-športovým podujatím na Slovensku, ktoré sa uskutočnilo pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR. Najbližšie majstrovstvá sa odohrajú 8. 10. – 10. 10. 2021 na nitrianskom Agrokomplexe počas nitrianskeho autosalónu. „Spoluprácu s TIPOSom veľmi vítame. Partnerstvo s národnou lotériovou spoločnosťou zahŕňa aj podporu a účasť spoločnosti TIPOS na kvalifikačných turnajoch na Majstrovstvách SR v elektronických športoch, ktoré budú mať formu kvalifikačných vysielaných turnajov a líg. Do samotných majstrovstiev a do kvalifikačných podujatí sa zapoja okrem slovenských tímov aj tímy z Rakúska, Čiech, Maďarska, Poľska a Ukrajiny,“ uviedol Tomáš Boleček, partner z agentúry Yvents.

Spoločnosť TIPOS vstúpila na jar tohto rok na scénu e-športov v úlohe partnera významných e-športových líg v spolupráci s partnermi REPUBLEAGUE GROUP a ESPORTS ENTERTAINMENT. TIPOS sa v spolupráci s REPUBLEAGUE GROUP stal generálnym partnerom e-športovej ligy hry Counter-Strike: Global Offensive a v partnerstve so spoločnosťou ESPORTS ENTERTAINMENT sa stal generálnym partnerom e-hokejovej ligy. Tá má veľkú podporu aj medzi hokejovými klubmi z domácej TIPOS extraligy.

„Vďaka všetkým trom partnerstvám sme získali do nášho portfólia podporovaných projektov nielen dve silné ligy, ale aj renomovanú e-športovú agentúru. Tieto kroky sú súčasťou našej komplexnej stratégie v oblasti dynamicky sa rozvíjajúcich e-športov,“ dodal Molnár.