Majstrovstvá Slovenska ukončilo grandiózne finále vo FIFA22

Ako každý rok aj teraz sa najlepší českí a slovenskí hráči na online scéne zúčastnili Majstrovstiev Slovenskej republiky v elektronických športoch a počas troch októbrových víkendov nám predviedli, čo bolo v ich silách. Šampionát vyvrcholil na virtuálnom štadióne v hre FIFA22!

Na Majstrovstvách Slovenska v elektronických športoch, ktoré tento rok priniesol TIPOS, národná lotériová spoločnosť, a. s. ako exkluzívny partner,sme postupne sledovali veľké súboje v hre Counter Strike: Global Offensive, následne League of Legends a záver šampionátu vyvrcholil na virtuálnom štadióne v hre FIFA22.

Turnaj sa uskutočnil na platforme PlayStation 5. V zápasoch o titul majstra SR sa proti sebe postavila dvanástka finalistov, ktorá sa do turnaja prebojovala z online kvalifikácie a slovenských líg. Diváci mohli sledovať turnaj na platforme Twitch.tv alebo ChuckTV a zároveň sa zapojiť do zaujímavých súťaží.

A ako samotný turnaj prebiehal?

SKUPINOVÁ FÁZA

Začnime skupinou A. O otvárací gól šampionátu sa postaral hráč Doli 2000, ktorý nádhernou kombináciou skóroval proti hráčovi s nickom FCMartin. Toho však gól nezaskočil a zápas vyhral 3:1.

Aj ďalšie stretnutia prinášali zaujímavé akcie, množstvo gólov a neraz aj vysoké víťazstvá. Ako napríklad triumf hráča Doli2000 nad Szabi_1992 4:3. Toľko skupina A, poďme do „béčka“.

V nej odštartoval zápas medzi hráčmi Cristy a Lumasa2, kde sa na úvod zrodila remíza 1:1.

Druhý zápas B skupiny sa odohral medzi hráčmi Cristy a FCST_13. Druhý menovaný vyhral 2:1.

Alex.Esport a Sampi.Tipsport.Seron boli strelci, ktorí odštartovali zápasy v skupine C. Sampi aj uzatváral dianie v tejto skupine, keď zdolal hráča s prezývkou BravendoFarky 3:1.

V skupine D sme sledovali počínanie hráčov s nickmi The_Majkyy, R4P1D_90 a Ritzy. Hráči sa dobre rozohriali, turnaj pokračoval ďalšou fázou.

PREDKOLO

V prvom zápase predkola play-off sa proti sebe postavili strelci s prezývkami Cristy a Ritzy. Ritzy v tomto zápase rozbehol sériu gólov, ktoré mu zaistili vedenie v podobe skóre 3:1. Aj napriek neuveriteľnej bojovnosti jeho súpera už Cristy zápas udržal a tešil sa z výhry.

Druhý zápas v predkole play-off jasne ovládol Szabi_1992, ktorý deklasoval Alex_eSport 6:0.

ŠTVRŤFINÁLE

FCMartin nám na úvod predviedol dokonalú ofenzívnu šou, keď rozstrieľal Ritzyho 6:1.

O niečo menej dominantný výkon bolo vidno v druhom zápase play-off, keď Lumas2 uspel nad Szabi_1992 3:1.

V zápase, v ktorom sa proti sebe postavili hráči Doli2000 a The_Majkyy, to vrelo až do poslednej hracej minúty. Neskutočný záverečný gól v podaní The_Majkyyho posunul zápas za stavu 2:2 do predĺženia, v ňom uspel The_Majkyy 3:2.

Posledný štvrťfinálový zápas mal od začiatku v rukách Sampi.Tipsport.Seron, ktorý zdolal FCST_13 jasne 4:1. Spoznali sme tak kvarteto semifinalistov.

SEMIFINÁLE

V prvom semifinálovom zápase dokázal FCMartin zdolať favorizovaného súpera z tímu Slovan eSports - Lumasa.

Semifinále sa odohralo v troch súbojoch, z ktorých sa posledný hral na víťazný jeden gól. Z prvého duelu vyšiel víťazne Lumasa (2:0). V druhom uspel FC Martin takisto 2:0. O všetkom tak rozhodol posledný duel, hraný na víťazný gól. Viac šťastia mal FC Martin, ktorý sa stal prvým finalistom.

Druhým postupujúcim sa stal Sampi.Tipsport.Seron, ktorý zdolal hráča s nickom The_Majkyy.

Formát zápasu bol totožný s predchádzajúcim duelom. V prvom súboji si Sampi.Tipsport.Seron dokázal zaistiť neuveriteľnú prevahu nad súperom. V riadnom hracom čase zdolal The_Majkyyho 5:1.

Aj v druhom súboji Seron potvrdil svoje vynikajúce hráčske kvality a suverénne postúpil do finále.

ZÁPAS O 3. MIESTO - LUMASA2 VS. THE_MAJKYY

Formát zápasu o tretie miesto ostal nezmenený (BO2). V prvom súboji strelil The_Majkyy úvodný gól, ktorý ho potiahol k výhre aj v samotnom zápase – 2:1.

V druhom, rozhodujúcom súboji, išlo skutočne o všetko. The_Majkyy si dokázal postrážiť bodový stav a tým si zaistil víťazstvo v zápase o tretiu priečku šampionátu. The_Majkyy si taktiež odniesol titul najlepšieho slovenského hráča v hre FIFA22.

FINÁLE - FCMARTIN VS. SAMPI.TIPSPORT.SERON

Grandfinále. Súboj najlepších.

Prvé dejstvo bolo dramatické a vyrovnané. Po prvom polčase sa na tabuľke vynímalo nerozhodné skóre 1:1. Záver zápasu však patril hráčovi FCMartin, ktorý vyhral 2:1.

Sampi.Tipsport.Seron sa nechcel vzdať a v druhom zápase skóroval ako prvý. Netrvalo dlho a FCMartin dokázal nielen vyrovnať, ale aj steliť vedúci gól. Sampi však zabral a prestrelka pokračovala.

Parádny gól v podaní Sampi.Tipsport.Serona sa postaral o nečakaný zvrat. Seron sa dostal do celkového vedenia grandfinálového zápasu, a to dokonca s dvojbodovým vedením.

V tomto momente nastala kritická situácia pre hráča s prezývkou FCMartin. Seron si už dokázal vedenie postrážiť do samotného konca grandfinále v hre FIFA22 a radoval sa z titulu majstra Slovenska!