LOTO 5 z 35 ovládli v stredu dve systémové stávky

Stredajšie žrebovanie výherných čísel pre hru LOTO 5 z 35 pripadlo na 1. septembra. V tento sviatočný deň mali dvaja hráči výnimočné šťastie spomedzi tisícov fanúšikov „malého lota“. Obaja získali výhru v prvom poradí, každý po 7 102,74 eura. Na účty si však pripíšu viac, ako len uvedenú výhru – obaja mali totiž šťastie vďaka systémovým stávkam.

Prvý z úspešnej dvojice uzatvoril na jednom z predajných miest spoločnosti TIPOS v Košickom kraji systémovú stávku – systém 6 pre hru LOTO 5 z 35. Pri uzatváraní stávky sa rozhodol pre svoje čísla. Jeho vklad do hry bol 3 eurá. Okrem výhry v prvom poradí vo výške 7 102,74 eura vyhral aj päť výhier v druhom poradí v celkovej výške 682 eura. Na účet si teda pripíše 7 784,74 eura.

Druhý hráč vyhral v hre LOTO 5 z 35 vďaka systémovej stávke, ktorú uzatvoril prostredníctvom svojho hráčskeho konta na internetovom portáli eTIPOS.sk. Tiež veril svojim číslam, ale rozhodol sa pre systém 8. K systémovej stávke v „malom lote“ si ešte priplatil účasť v doplnkovej hre JOKER. Za takúto stávku zaplatil 28,50 eura.

Obom hráčom priniesli úspech čísla 7, 17, 21, 29 a 30. Práve tie boli v stredu vyžrebované ako výherné pre hru LOTO 5 z 35.

Systémy umožňujú tipovať viac čísel a netreba vyplniť veľké množstvo tiketov. V systémovej stávke číselnej lotérie LOTO 5 z 35 možno tipovať 6 až 14 čísel úplným rozpisom, a to len v prvom hracom poli, stĺpci tiketu, alebo metódou náhodného tipu. Pri predplatených stávkach je výsledný vklad násobkom ceny systému a počtu žrebovaní.

Hra LOTO 5 z 35 patrí medzi číselné lotérie s malým základným vkladom na jednu stávku. Hodnota jedného tipu je len 0,50 eura. Zároveň ide o číselnú lotériu s najvyššou šancou na získanie hlavnej výhry. Pravdepodobnosť výhry v prvom poradí v hre LOTO 5 z 35 je približne 1 : 324 000. Päť výherných čísel pre „malé loto“ sa žrebuje dvakrát za týždeň – v stredu a v nedeľu.