LEC: ZÁKLADNÁ ČASŤ JE ZA NAMI. MAD LIONS TENTO SPLIT KONČÍ PRED BRÁNAMI PLAY-OFF

Skupinová časť najlepšej európskej súťaže LEC je za nami. Boli sme svedkami neuveriteľných zápasov a taktiež aj šokujúcich víťazstiev. Ako hodnotíme tímy po prvom splite?

NETRADIČNÁ ÚVODNÁ ŠTVORICA AJ S CZ/SK ÚČASŤOU

Fnatic sme považovali v predsezónnom rozbore za najhorúcejšieho kandidáta. Tím, v ktorom pôsobí česká hviezda Humanoid, sa úlohy favorita v úvode sezóny zhostil dobre. Na začiatku súťaže tímy Fnatic a Rogue až do vzájomného zápasu ovládali tabuľku súťaže, v záverečnej fáze sa tím Rogue trochu vzdialil a je z toho prvá priečka pre Rogue a druhá pre Fnatic s rozdielom jednej prehry.

O jednu prehru menej ako Fnatic má čierny kôň tejto súťaže - tím Misfits, kde pôsobí aj slovenský hráč Neon. Misfits bol pred začiatkom LEC tímom, ktorý môže rozvíriť vody o play-off, avšak tretie miesto s bilanciou 12:6 väčšina fanúšikov neočakávala. Štvrté miesto obsadil tím G2, čo je vzhľadom na zmeny v zostave a odchod Rekkles-a z tímu dobrý výsledok.

                        Zdroj: fictiontalk.com
																								 

PLAY-OFF PRIEČKY AJ PRE VITALITY A EXCEL, OBHAJCA Z MADRIDU MIMO PLAY-OFF

Na piatom a šiestom mieste sa umiestnili so zhodným počtom víťazstiev tímy Excel a Vitality. Vitality sme pred sezónou pasovali za favorita na finále, avšak francúzska organizácia zaostala za očakávaniami. Vitality dokázal vyhrávať zápasy s horšou polovicou tabuľky (s výnimkou MAD Lions) a z favoritov dokázali zdolať len Misfits. Vzhľadom na potenciál zostavy hodnotíme tieto výkony ako sklamanie. Britská organizácia Excel je dlhodobo považovaná za šťuku súťaže, ktorá dokáže zdolať kvalitné tímy, ale aj prehrať v pozícii favorita.

Play-off je aj napriek zmene uprostred sezóny na pozícii Support príjemným oživením tejto sezóny. Výkony počas celej sezóny dokazovali, že Excel do play-off patrí, no na vyššie priečky ich už na tomto fóre pri formáte na viac víťazných máp netipujeme. Najväčším sklamaním je tím MAD Lions, ktorý síce utrpel stratu kľúčových hráčov už pred sezónou, avšak počas sezóny hráči španielskej organizácie ukazovali kvalitu. Dokázali zdolať dva-krát Vitality, G2 či Excel, ale hluché obdobie šiestich prehier v rade im zahatalo plány. O to smutnejším je pre španielsku organizáciu fakt, že im stačila už len jedna výhra a v play-off by nechýbala.

                        Zdroj: vitality.gg
																									

NOVÁČIK SA VYHOL POSLEDNÉMU MIESTU, NA CHVOSTE ASTRALIS

Astralis sme pred sezónou označovali za najslabší tím LEC, čo sa až na pár prekvapení aj dokázalo. Počas sezóny sa podarilo hráčom severskej organizácie získať len tri víťazstvá. Paradoxom je, že dva z nich boli proti lídrom tabuľky. Okrem iného dokázal Astralis zdolať len nemecký SK Gaming, ktorý obsadil ôsmu priečku. Práve z pohľadu nemeckej organizácie išlo o relatívne smutný split, keďže ich forma od polovice súťaže gradovala a Nemci dokázali porážať aj popredné tímy tabuľky.

Úspešný úvodný split nováčika Team BDS môžeme hodnotiť ako úspešný. V tíme bolo niekoľko hráčov, ktorí v LEC predtým neúčinkovali, ale rozhodne si hanbu neurobili. V niektorých zápasoch bolo vidieť, že v organizácii hráčom zatiaľ chýbajú skúsenosti na zásadné rozhodnutia v hre, avšak v iných faktoroch dokázali držať krok aj s elitou.

                         Zdroj: lol.fandom.com