Kumuluje sa ďalších 120 miliónov v Eurojackpote?

Od začiatku januára všetci hráči lotérie Eurojackpot očakávali, kto získa maximálnu výhru - naakumulovaných 120 mil. eur v prvom výhernom poradí. Deň D nastal v utorok 16. januára 2024 a fantastickú výhru získal hráč so stávkou uzatvorenou v Nórsku. V ten deň boli v Eurojackpote vyžrebované čísla z hlavného osudia 6, 19, 32, 39, 42 a powerballové čísla 4 a 9. Týchto sedem čísel v jednom hracom poli mal šťastný Nór na svojej stávke a môže sa tešiť z multimiliónovej výhry.

Milionármi sa v ten deň stali aj siedmi hráči z Nemecka, jeden z Dánska a jeden zo Slovinska. Každý z nich získal 2 398 356,60 eura. Všetkých deväť hráčov malo na svojich stávkach správnych 5 čísel z hlavného osudia a jedno z powerballového. Aj tretie poradie vtedy potešilo príjemnými výhrami niekoľkých európskych hráčov. Jeden Poliak, dvaja Dáni a 12 Nemci získali výhru v treťom poradí, každý z nich vo výške 124 104,50 eura.

Od pokorenia Eurojackpotu v polovici januára nebola ešte zaznamenaná žiadna ďalšia výhra v prvom poradí, a tak sa v Eurojackpote odvtedy naakumulovalo 26 mil. eur, o ktoré sa bude hrať v piatok 26. januára. Lotéria Eurojackpot je zaujímavá nielen pre výhry v prvom poradí, ktoré sa pohybujú v intervale od 10 mil. do 120 mil. eur, ale i pre atraktívne výhry v druhom, treťom a niekedy dokonca i vo štvrtom poradí. Samozrejme, že výška týchto výhier sa odvíja aj od počtu úspešných stávok v konkrétnom poradí.

Miliónové výhry môžu získať hráči aj v druhom poradí Eurojackpotu. V treťom poradí medzinárodnej lotérie na nich môžu čakať výhry vo výške niekoľkých desiatok tisíc až niekoľkých stotisíc eur. Eurojackpot v hodnote takmer 59 mil. eur doteraz získal len jeden hráč zo Slovenska, ale ďalších 110 Slovákov získalo výhru v druhom alebo treťom poradí.