KÓREJSKÁ LEGENDA ZAŽÍVA ÚSPEŠNÚ SEZÓNU. PODARÍ SA LEGENDÁRNEJ ORGANIZÁCII VYHRAŤ LCK?

Najznámejšieho svetového hráča League of Legends menom Lee "Faker" Sang-hyeok sleduje a podporuje veľa fanúšikov naprieč svetom. Posledných pár rokov ale bolo badateľné, že jeho hviezda pomaly hasne a s jeho organizáciou T1 už v Kórei na titul nikto nepočítal.

** NEPORAZENÍ V NÁROČNEJ KONKURENCII**

V Kórei je momentálne trio veľkých klubov, ktoré dominujú súťaži. Sú nimi Gen. G., Damwon KIA a T1. [Posledné sezóny] boli úspešní práve hráči tímu Damwon KIA, ktorí dokázali aj zvíťaziť na Worlds a taktiež si zopakovať finále na posledných majstrovstvách. Po veľkých zmenách v zostavách Damwon KIA a Gen. G. bol tím T1 "potichu" v pôvodnej zostave pripravený na novú sezónu.

Úvodné kolá z pozície favorita T1 zvládol relatívne suverénne, zlomový bol február, keď sa o T1 na hráčskych fórach a diskusiách na streamovacích kanáloch začalo hovoriť o potenciálnom favoritovi. Od 30. januára čelil tím T1 obidvom favoritom na finále a dokázal ich zdolať hneď dvakrát! Prvou prekážkou bol tím Damwon KIA, s ktorým si poradil T1 v pomere 2:1 a odvtedy si žiadny favorizovaný tím od T1 nedokázal "ukradnúť" ani jednu mapu. So skóre 14:0 a stratou len piatich máp je T1 úplným vládcom súťaže.

                         Zdroj: invenglobal.com

FAKER NAŠIEL ROVNOVÁHU MEDZI ORGANIZOVANÍM A HRANÍM

V priebehu minulej sezóny sme boli svedkami niekoľkých zmien v zostave tímu T1. Faker ako najväčšia hviezda a zároveň spoluvlastník organizácie zvykol niektoré mapy a zápasy nehrať, čo mohlo pôsobiť na súpera veľmi mätúco, keďže nastupoval proti inému hráčovi. Túto sezónu už týchto vecí svedkami nie sme a Faker hráva stabilne všetky zápasy a podáva kvalitné výkony.

Momentálny pohľad na neho a hru T1 vzbudzuje dojem, že minuloročný projekt priniesol svoje ovocie a Faker zároveň dokázal spojiť fungovanie organizácie s aktívnym hraním. Svoje určite zohrávajú aj skúsenosti tohto legendárneho hráča, ktoré v kombinácii so zohratosťou prinášajú víťazné ovocie a v kórejských fanúšikoch vzbudzujú nádej na výhru Worlds pre kórejskú legendu.

                         Zdroj: facebook.com
																									 

Svet e-športov a e-športové spravodajstvo Vám prináša spoločnosť TIPOS