Jeden slovenský hráč vyhral v utorok v treťom poradí Eurojackpotu

Jar sa začala pre jedného zo slovenských eurojackpotových hráčov naozaj veľkolepo. V utorok 21. marca sa mu podarilo vyhrať v treťom poradí lotérie Eurojackpot príjemných 138 175,20 eura.

Úspešný našinec uzatvoril svoju eurojackpotovú stávku na jednom z predajných miest spoločnosti TIPOS v Trenčianskom kraji. Na tikete pre lotériu Eurojackpot vyplnil svojimi číslami 4 hracie polia a zvolil si aj účasť v doplnkovej hre Eurojackpot JOKER. Za takúto stávku zaplatil obsluhe terminálu 9 eur.

Ak by šťastný Slovák okrem čísel 8, 13, 16, 44 a 47 uhádol aj dve powerballové čísla, v utorok by vyhral Eurojackpot vo výške 55 mil. eur. Jeho výhra z tretieho poradia vo výške 138 175,20 eura je však v medzinárodnej lotérii aj tak veľkým úspechom, keďže ju každý týždeň hrajú milióny európskych hráčov. Rovnako vysokú výhru v treťom poradí, akú si na svoj účet pripíše úspešný Slovák, získali v utorok aj štyria nemeckí hráči. V druhom ani v prvom poradí Eurojackpotu nebol v utorok úspešný žiadny z množstva hráčov. Hlavná výhra v Eurojackpote, o ktorú sa bude hrať v piatok 24. marca 2023, tak dosiahla výšku 65 mil. eur.

Tento rok sa už 4 slovenským hráčom podarilo v lotérii Eurojackpot získať výhru v treťom poradí. K dnešnému dňu (k 22. marcu 2023) eviduje spoločnosť TIPOS od 9. októbra 2015 už 99 výhier, ktoré Slováci získali v prvom, druhom alebo treťom poradí lotérie Eurojackpot. Dohromady získali v prvých troch výherných poradiach vyše 94,7 mil. eur. Výherné čísla pre lotériu Eurojackpot sa žrebujú v utorok a v piatok. Cena za jeden tip na jedno žrebovanie je 2 eurá.