Jackpot zo stredajšieho žrebovania hry LOTO 5 z 35 si rozdelia dvaja hráči

V stredajšom žrebovaní výherných čísel pre hru LOTO 5 z 35 padol jackpot po prvýkrát v tohtoročnom februári. Viac ako 105-tisíc eur si rozdelia dvaja hráči, pričom každý z dvojice si bude môcť pripísať na svoj účet výhru v prvom poradí vo výške 52 632,63 eura.

Prvý úspešný hráč uzatvoril svoju stávku na jednom z predajných miest spoločnosti TIPOS v Banskobystrickom kraji. Na tikete pre hru LOTO 5 z 35 vyplnil svojimi číslami šesť hracích polí – stĺpcov. Jeho vklad do hry bol 3 eurá.

Druhý šťastný hráč sa rozhodol staviť si cez internetový hráčsky portál eTIPOS.sk. Spoľahol sa na náhodný výber čísel a za štvortipovú stávku v „malom lote“ zaplatil 2 eurá. Šťastie mu priniesol tip s číslami 2, 8, 10, 15 a 31. Práve tie boli v stredu 9. februára vyžrebované v hre LOTO 5 z 35 ako výherné.

Hra LOTO 5 z 35 patrí medzi číselné lotérie s malým základným vkladom na jednu stávku. Hodnota jedného tipu je len 0,50 eura. Zároveň ide o číselnú lotériu s najvyššou šancou na získanie hlavnej výhry. Pravdepodobnosť výhry v prvom poradí v hre LOTO 5 z 35 je približne 1 : 324 000. Päť výherných čísel pre „malé loto“ sa žrebuje dvakrát za týždeň – v stredu a v nedeľu.