Jackpot z hry LOTO 5 z 35 si po nedeľnom žrebovaní rozdelia traja hráči

Nedeľné žrebovanie výherných čísel pre hru LOTO 5 z 35 prinieslo prekvapenie – padol jackpot, ktorý si rozdelia traja hráči. Každý z nich získal výhru v prvom poradí vo výške 15 511,39 eura. A čo ešte majú títo výhercovia spoločné? Každý z trojice úspešných hráčov sa pri uzatváraní stávky spoľahol na náhodný výber čísel.

Prvý úspešný hráč uzatvoril svoju stávku na jednom z predajných miest spoločnosti TIPOS v Nitrianskom kraji. Obsluhu terminálu požiadal o štvortipovú stávku v hre LOTO 5 z 35, ku ktorej si priplatil aj účasť v doplnkovej hre JOKER. Za takúto stávku zaplatil 2,50 eura. Jeden z jeho štyroch náhodných tipov obsahoval čísla 5, 18, 19, 28 a 35. Práve tie boli v nedeľu 19. februára vyžrebované ako výherné čísla pre hru LOTO 5 z 35.

Čísla 5, 18, 19, 28 a 35 mali na svojich potvrdeniach o uzatvorení stávky aj ďalší dvaja úspešní hráči. Obaja si k jednotipovej stávke v „malom lote“ priplatili aj účasť v doplnkovej hre JOKER a každý z nich zaplatil za stávku 1 euro. Avšak, jeden tak urobil na istom predajnom mieste spoločnosti TIPOS v Trenčianskom kraji a druhý v Košickom kraji.

Hra LOTO 5 z 35 patrí medzi číselné lotérie s malým základným vkladom na jednu stávku. Hodnota jedného tipu je len 0,50 eura. Zároveň ide o číselnú lotériu s najvyššou šancou na získanie hlavnej výhry. Pravdepodobnosť výhry v prvom poradí v hre LOTO 5 z 35 je približne 1 : 324 000. Päť výherných čísel pre „malé loto“ sa žrebuje dvakrát za týždeň – v stredu a v nedeľu.