Jackpot v „malom lote“ po prvýkrát v tomto roku vyhral hráč so stávkou z Nitrianskeho kraja

Nedeľné žrebovanie výherných čísel pre hru LOTO 5 z 35 prinieslo jackpotové šťastie jednému z hráčov, ktorý uzatvoril stávku na predajnom mieste spoločnosti TIPOS v Nitrianskom kraji. Je to prvý prípad v tomto roku, keď jackpot v „malom lote“ vyhral hráč so stávkou uzatvorenou v uvedenom kraji. Šťastlivec si na svoje konto bude môcť pripísať 38 812,42 eura.

Hráč na jednom z predajných miest spol. TIPOS v Nitrianskom kraji vyplnil na tikete pre hru LOTO 5 z 35 dve hracie polia – stĺpce. Svoju dvojtipovú stávku si ešte predplatil na 8 žrebovaní a obsluhe terminálu zaplatil 8 eur. Hráč mal jackpotové šťastie v treťom predplatenom žrebovaní. Príjemných 38 812,42 eura vyhral vďaka tipu s číslami 5, 12, 21, 26 a 30. Práve tie boli 26. septembra vyžrebované ako výherné pre hru LOTO 5 z 35.

Tento rok doteraz najviac jackpotových výhier, resp. výhier v prvom poradí získali hráči „malého lota“ so stávkami uzatvorenými v Žilinskom kraji. Ide o 9 prípadov. Nasledujú hráči so stávkami z Banskobystrického kraja – 8. Po 7 prípadov pripadá na úspešné stávky z Bratislavského, Košického a Prešovského kraja. Šesťkrát vyhrali v hre LOTO 5 z 35 jackpot alebo výhru v prvom poradí hráči so stávkami, ktoré uzatvorili cez internet alebo cez sms. Trikrát boli úspešní i hráči so stávkami z Trenčianskeho kraja a rovnako trikrát sa z jackpotu, resp. z výhry v prvom poradí tešili i hráči, ktorí si stavili na predajných miestach spol. TIPOS v Trnavskom kraji.

Hra LOTO 5 z 35 patrí medzi číselné lotérie s malým základným vkladom na jednu stávku. Hodnota jedného tipu je len 0,50 eura. Zároveň ide o číselnú lotériu s najvyššou šancou na získanie hlavnej výhry. Pravdepodobnosť výhry v prvom poradí v hre LOTO 5 z 35 je približne 1 : 324 000. Päť výherných čísel pre „malé loto“ sa žrebuje dvakrát za týždeň - v stredu a v nedeľu.