Jackpot v hre LOTO 5 z 35 rozbili v stredu dve stávky

V poslednom májovom žrebovaní výherných čísel pre hru LOTO 5 z 35, ktoré pripadlo na stredu, boli zvlášť úspešní dvaja hráči. Obaja uhádli čísla, ktoré boli vyžrebované 31. mája pre „malé loto“ ako výherné, a tak každý z nich získal výhru v prvom poradí vo výške 49 615,46 eura. Jeden z úspešnej dvojice hráčov však získal viac – v stredu si totiž zahral „malé loto“ so systémovou stávkou.

Prvý z úspešnej dvojice uzatvoril svoju stávku na jednom z predajných miest spoločnosti TIPOS v Prešovskom kraji. Rozhodol sa pre systémovú stávku – systém 7 pre hru LOTO 5 z 35. Pri uzatváraní stávky sa spoľahol na sedem vlastných čísel, ktorými na tikete vyplnil jedno hracie pole, označil, že chce uzatvoriť stávku v systéme 7 a zvolil si aj účasť v doplnkovej hre JOKER. Obsluhe terminálu zaplatil za takúto stávku 11 eur.

Úspešnému hráčovi prinieslo šťastie zo siedmich čísel na stávke týchto päť: 5, 14, 19, 20 a 29. Práve tie boli v stredu 31. mája vyžrebované ako výherné pre hru LOTO 5 z 35. Tento hráč okrem výhry v prvom poradí vo výške 49 615,46 eura získal aj 10 výhier v druhom poradí v celkovej výške 2 533 eur a 10 výhier v treťom poradí v celkovej hodnote 33 eur. Vďaka systémovej stávke tak dohromady vyhral v „malom lote“ príjemných 52 181, 46 eura.

Systémy umožňujú tipovať viac čísel a netreba vyplniť veľké množstvo tiketov. V systémovej stávke číselnej lotérie LOTO 5 z 35 možno tipovať 6 až 14 čísel úplným rozpisom, a to len v prvom hracom poli, stĺpci tiketu, alebo metódou náhodného tipu. Pri predplatených stávkach je výsledný vklad násobkom ceny systému a počtu žrebovaní.

Druhý hráč uzatvoril stávku na jednom z predajných miest spoločnosti TIPOS v Trenčianskom kraji. Na tikete pre hru LOTO 5 z 35 vyplnil svojimi číslami 8 stĺpcov – hracích polí a označil aj možnosť zahrať si doplnkovú hru JOKER, ktorá je spoločná pre hry LOTO a LOTO 5 z 35. Jeden z jeho tipov sa zhodoval s vyžrebovanými číslami pre „malé loto“, a tak vyhral v prvom poradí 49 615,46 eura.

Hra LOTO 5 z 35 patrí medzi číselné lotérie s malým základným vkladom na jednu stávku. Hodnota jedného tipu je len 0,50 eura. Zároveň ide o číselnú lotériu s najvyššou šancou na získanie hlavnej výhry. Pravdepodobnosť výhry v prvom poradí v hre LOTO 5 z 35 je približne 1 : 324 000. Päť výherných čísel pre „malé loto“ sa žrebuje dvakrát za týždeň – v stredu a v nedeľu.