Jackpot v hre LOTO 5 z 35 pokorili v nedeľu dve stávky

Jackpot v hre LOTO 5 z 35 pokorili v nedeľu dve stávky. Každý z dvojice úspešných hráčov získal vďaka svojej stávke výhru v prvom poradí vo výške 23 962,75 eura. Jeden z nich si však vďaka systémovej stávke pripíše na svoj účet aj niekoľko desiatok ďalších výhier z nižších výherných poradí.

Prvý z dvojice výhercov uzatvoril svoju šťastnú stávku v „malom lote“ cez internetový portál eTIPOS.sk. Svojimi číslami vyplnil na elektronickom tikete dve hracie polia a rozhodol sa, že si so svojou stávkou zahrá v štyroch žrebovaniach. Za predplatenú stávku v hre LOTO 5 z 35 tak zaplatil 4 eurá. Šťastlivec mal na jednom z dvojice tipov čísla 5, 12, 15, 26 a 31. Práve tie boli v nedeľu 18. februára vyžrebované ako výherné pre „malé loto“. Hráč bol úspešný v prvom predplatenom žrebovaní a získal príjemných 23 962,75 eura.

Druhý šťastný hráč uzatvoril svoju stávku na jednom z predajných miest spoločnosti TIPOS v Nitrianskom kraji. Obsluhu terminálu požiadal o náhodnú systémovú stávku v hre LOTO 5 z 35. Rozhodol sa pre systém – systém 9. K takejto systémovej stávke si zvolil aj účasť v doplnkovej hre JOKER, ktorá je spoločná pre hry LOTO a LOTO 5 z 35. Za uvedenú stávku zaplatil hráč obsluhe terminálu 63,50 eura.

Medzi deviatimi náhodnými číslami mal hráč na systémovej stávke päť takých, ktoré sa zhodovali s vyžrebovanými číslami z nedeľného žrebovania hry LOTO 5 z 35. Vďaka systémovej stávke – systém 9 získal tento hráč „malého lota“ aj 20 menších výhier v druhom poradí v celkovej hodnote 3 512 eur a 60 výhier v treťom poradí v celkovej hodnote 198 eur. Dohromady tak vyhral 27 672,75 eura.

Systémy umožňujú tipovať viac čísel a netreba vyplniť veľké množstvo tiketov. V systémovej stávke číselnej lotérie LOTO 5 z 35 možno tipovať 6 až 14 čísel úplným rozpisom, a to len v prvom hracom poli, stĺpci tiketu, alebo metódou náhodného tipu. Pri predplatnom na dve až 12 žrebovaní je výsledný vklad násobkom ceny systému a počtu žrebovaní.

Hra LOTO 5 z 35 patrí medzi číselné lotérie s malým základným vkladom na jednu stávku. Hodnota jedného tipu je len 0,50 eura. Zároveň ide o číselnú lotériu s najvyššou šancou na získanie hlavnej výhry. Pravdepodobnosť výhry v prvom poradí v hre LOTO 5 z 35 je približne 1 : 324 000. Päť výherných čísel pre „malé loto“ sa žrebuje dvakrát za týždeň – v stredu a v nedeľu.